Со автогол во финишот скратена радоста за победа на ФК Борец

ФК Борец- - ФК Ренова 1:1

Старт за паметење, ФК Борец 1919 го совлада Вардар во Скопје

Стрелец на единствениот гол беше Радовиќ во 67 секунда

Првиот спортски натпревар во земјава во услови на ковид-19 се одржа на езеро Младост, ендуро трка

Во Е-1 победи Драган Ванов, во Е-2 Синиша Николовски и двајцата од МК Мото-Велес

Сите обиди на ОК Пелагонија и ОК Борец да влезат во повисок ранг, во Прва лига

Обидите на велешките одбојкарски клубови ОК Пелагонија и ОК Борец да влезат во Прва лига од 1965-та до 1977-ма. Досега малку познати податоци, кои го собра и напиша Владо Диневски

Фудбалерите на ФК Борец 1919 стартуваа со дополнителните подготовки за продолжување на сезоната

На првата средба беа присутни сите фудбалери вклучувајќи ги и странците. ФФМ одлучи во наредната сезона сите сегашни прволигаши остануваат членови на лигата

Од формирањето на женската одбојкарска екипа на Борец (фото)

Успесите на екипата и одбојкарите од првата екипа на Борец. Пишува Владо Диневски

Првата одбојкарска титула во самостојна Македонија, за ОК Борец, Купот во 1994-та

Сеќавање на тогашниот директор Владо Диневски

Одбојката во Велес низ годините

Пишува долгогодишниот претседател и одбојкарски работник Владе Диневски

Лидерот во Третата лига Центар, ФК Превалец со пораз симнат од врвот

Победа за ФК Локомотива од Градско, реми за ФК Илинден од Башино село. Изненадување во 1/4 од футсал купот, КМФ Кеги моби загуби дома

Борец со два гола на Македонија ЃП, се враќа со три бода од Скопје

ФК Македонија ЃП - ФК Борец 1919 0:2 (0:2). Втора победа за три дена.

Победа за одбојкарите и ракометен резултат за лидерот во Втората футсал лига, велешки КМФ Кеги моби

Порази за кошаркарите, ракометарите, футсал екипата на КМФ Велес и пингпонгарите

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »