Ново, Окинава карате во Велес

Тоа е многу стар Карате стил кој потекнува од Кина од 19-ти век а од неодамна го има и во Велес

Металург не ги игра во Велес натпреварите од СЕХА лигата

Причина технички прием на салата

Започна првенството на Општинската фудбалска лига 2013-14

Се одигра првото коло, лигата брои десет клуба

Нов пораз на ФК Борец

Лошата серија на второлигашот продолжува, загуби дома од Тиверија

Голманот Гигов трета сезона во турски Мерсин

Во РК Мерсин ќе игра и младиот Ивица Лазаревски. Во градот Мерсин е и кошаркарот Предраг Самарџиски

Драган Ванов возеше ендуро по грчкото беспаќе

Тој беше меѓу триесетината возачи кој ја завршија трката на Метеора

Трет меѓународен куп ,,Кркушка,,

Победија Бугарите, пред Србите трети екипата од Крива Паланка. Учествуваа рекордни 23 екипи

Женската екипа на Борец победи со 15:0 !!! Mашката загуби од претпоследниот на табелата???

Жените подобри од ланскиот првак, кај мажите 11 Октомври - Борец 1:0

Стефановски и Спасиќ го завршија настапот СП во кајак диви води

Тие во К-1 се пласираа на 81-в и 82-ро место

Скопски Металург објави, играме во Велес!!!

Првата средба на 5 октомври, есенва ќе гледаме пет натпревари од СЕХА Гаспром лигата, во салата Гемиџии

Кркушка победија на меѓународен турнир во Битола

Велешките спортски риболовци повторно најдобри

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

АНКЕТА »

Дали честите акциски контроли на сообраќајната полиција, изминатите два месеци, воведоа ред во однесувањето на возачите и пешаците?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »