Викендов се играше само фудбал и тоа по кал

Порази за машката и женската екипа на Борец на домашен терен. Во Трета лига југ, Бабуна се враќа во игра за првак на Трета лига

Велешанецот Махмудов со Цволе го освои Холандскиот фудбалски куп

Поради повреда Денис не играше во финалето, а неговиот Цволе го „растури“ Ајакс со 5:1

Јуниорите на МВК победници на Велосипедскиот куп на Македонија

Василевски, Цветков и Николов беа побрзи и од сениорите, во трката која се возеше до Росоман и назад во должина од 116 км

Превалец ја отпиша Бабуна од сонот за првак на Трета лига

Во дербито во Општинска, лидерот Младост го победи третопласираниот Гемиџии

Ракометарите редат победи, фудбалерите бележат порази

Борец поразен два пати за четири дена, загуби и во саботата и попладнево. Футсал екипата на Велес со променливи резултати, неочекувано победуваат и губат

Бабуна останува во трка за првото место

Интересна трка за првак на Трета лига. Поради поплавениот терен натпреварите од општинската фудбалска лига не се играа минатиот викенд

Кошаркарите на Борец влегоа во Втора лига, тие се правци на Третата

И ракометарите на Борец со висок пласман, фудбалерите на дното

Младост останува на врвот, Мартолци и Младост го бркаат

В недела дерби Младост - Гемиџии и дербито на Азот, Богомила - Мартолци

Фудбалерите не се веќе претпоследни, сега се трети одоздола

Чудо, фудбалерите на Борец три кола не се поразени, но ниту пак победија. Победа на одбојкарите и ракометарите на гостувањата

Костадинов и во Хрватска посветен на каратето

Велешанецот Јован со успех го тренира клубот Карате Дојо Брач

Смена на врвот на пролетниот дел од ОФЛ

Последниот Бирлик му зеде бод на првиот Мартолци за нов лидер да биде Младост

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »