Изненадување во Велес, Борец подобар од Работнички

Женската одбојкарска екипа со максимален резлутат го совлада фаворитот

Велосипедска трка низ градскиот парк во декември

Еден- два победа за младинците на МВК Велес, Николов и Цветковски

Заврши есенската полуетапа на третата лига југ

Во последното есенско коло месно дерби, победа за Илинден од Башино село над Превалец

Сефте за одбојкарките на Борец Брако

Победа над штипјанки од 3:1

Порази на домашен терен и за фудбалерите и за фудбалерките на Борец

Лош крај на есенската полуетапа за двете велешки екипи од висок ранг

Победа и реми за третолигашите од Велес

Жртви беа прилепските екипи, Младост од Кривогаштани и Партизан од Обршани

Фудбалерките победија, фудбалерите нижат порази

Машката екипа на Борец наместо за врвот се бори за опстанок

Мартолци есенски првак на Општинска фудбалска лига

Женската екипа нa Борец со победа во купот, влезе во полуфиналето. Во третата лига југ Бабуна се поблиски до врвот, Илинден до дното

Велешките Окинава карате претставници настапија во Белград

Меѓународна демонстрација на која учествуваа повеќе земји Русија, Украина, Грција, Хрватска, Македонија и организаторот Србија

Во дербито за врвот Мартолци подобар од Форца нова и остана лидер во ОФЛ

Во Трета лига југ, два порази и победа на велешките екипи, Бабуна стигна на 5-то место

Се возеше промо трка Ендуро манијакс во Велес

Меѓу учесниците беше и вицепремиерот Владимир Пешевски

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »