Рекордни победи на велешките екипи во футсал и ракомет

Реми за фудбалерките на гостувањето во Битола

Нова канонада од голови на фудбалерите на Борец

Гемиџии ремизираа во Дојран. Второ коло Општинска фудбалска лига. Футсал екипа на Велес стартуваше со победа во Првата лига

Пораз за ракометарите на Борец на стартот од Супер лигата во Радовиш

Спасиќ трет на Државното првенство во кајак на мирни води. Во Велес се возеше Отворено првенство во кајак спуст на диви води - победи Мирчевски

Одбојкарскиот клуб Борец се екипира

Екипата комплетирана за претстојното првенство

ФК Гемиџии во сопственост на Кочо Анѓушев

Планови, за пет години клубот од Трета лига Југ, во Европските купови

Борец фуриозен на стартот од Третата фудбалска лига Југ

Почна и општинската ,,бундес,,лига

Победа и реми за фудбалерките на Борец на стартот од Првата лига

Викендов започнуваат фудбалерите од Општинска лига и од Трета лига југ

Успешен старт на мото крос првенството а велешките мотористи

На првата мото крос трка годинава четири места на победничкото постолје за МК Мото Велес

Кајакарите на ЕП за младинци возеа само квалификации

Небиовски за малку не стигна до полуфинале

Осум нови спортови на Олимпијадата во Токио 2020

Во Токио за четири години ќе се игра и софтбол/безбол, сурфање, куглање, карате, ролер-спортови, спортско искачување, сквош, сурфање и кинеската боречка вештина вушу.

Поп Ацев победи на маратонот на велешко езеро (фото)

На натпреварот учествуваа 50 пливачи

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »