33-ти рибарски куп на ЗСР Бабуна

Победија Косовци, пред Србите, учествуваа 15 екипи

Николовски првак во К-1 на диви води

Спасиќ втор, Стефановски трет. Папазов и натаму најдобар во Ц-1. Се возеше на патеката на Вардар во Велес

Ново, Окинава карате во Велес

Тоа е многу стар Карате стил кој потекнува од Кина од 19-ти век а од неодамна го има и во Велес

Металург не ги игра во Велес натпреварите од СЕХА лигата

Причина технички прием на салата

Започна првенството на Општинската фудбалска лига 2013-14

Се одигра првото коло, лигата брои десет клуба

Нов пораз на ФК Борец

Лошата серија на второлигашот продолжува, загуби дома од Тиверија

Голманот Гигов трета сезона во турски Мерсин

Во РК Мерсин ќе игра и младиот Ивица Лазаревски. Во градот Мерсин е и кошаркарот Предраг Самарџиски

Драган Ванов возеше ендуро по грчкото беспаќе

Тој беше меѓу триесетината возачи кој ја завршија трката на Метеора

Трет меѓународен куп ,,Кркушка,,

Победија Бугарите, пред Србите трети екипата од Крива Паланка. Учествуваа рекордни 23 екипи

Женската екипа на Борец победи со 15:0 !!! Mашката загуби од претпоследниот на табелата???

Жените подобри од ланскиот првак, кај мажите 11 Октомври - Борец 1:0

Стефановски и Спасиќ го завршија настапот СП во кајак диви води

Тие во К-1 се пласираа на 81-в и 82-ро место

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »