Убедлива победа за Борец, победен Новаци со 4:1

Хет трик на Пановски

Форца нова на првата позиција во ОФЛ

Ланскиот првак, по второто коло годинава пак на лидерската позиција

Промоција на книга за јога

Се одбележува 20 години на јога друштво Велес

33-ти рибарски куп на ЗСР Бабуна

Победија Косовци, пред Србите, учествуваа 15 екипи

Николовски првак во К-1 на диви води

Спасиќ втор, Стефановски трет. Папазов и натаму најдобар во Ц-1. Се возеше на патеката на Вардар во Велес

Ново, Окинава карате во Велес

Тоа е многу стар Карате стил кој потекнува од Кина од 19-ти век а од неодамна го има и во Велес

Металург не ги игра во Велес натпреварите од СЕХА лигата

Причина технички прием на салата

Започна првенството на Општинската фудбалска лига 2013-14

Се одигра првото коло, лигата брои десет клуба

Нов пораз на ФК Борец

Лошата серија на второлигашот продолжува, загуби дома од Тиверија

Голманот Гигов трета сезона во турски Мерсин

Во РК Мерсин ќе игра и младиот Ивица Лазаревски. Во градот Мерсин е и кошаркарот Предраг Самарџиски

Драган Ванов возеше ендуро по грчкото беспаќе

Тој беше меѓу триесетината возачи кој ја завршија трката на Метеора

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »