Секој седми посетител на ТРМР навиваше за Шпанија, новиот Светски првак

Шпанците станаа светски прваци а 14 отсто од посетителите на сајтот ТРМР ја посакуваа нивната победа.

ЖФК Борец во Литванија по виза за лигата на шампионките

Познати противничките на ЖФК Борец во квалификацииет за лигата на шампионките. Велешанки ќе патуват во Литванија

Младите одбојкари на Борец прваци на Македонија

Младинците на ОК Борец се прваци на Македонија

И Купот за ЖФК Борец

Двојна круна за велешанки, откако во саботата го освоија и Купот.

Градскиот стадион во Велес се руинира а сопственик нема

Некогашната гордост на велешани,Градскиот стадион, денес е срам и грда слика на градот. За него нема кој да се грижи, бидејќи тој е сечиј и ничиј,

Историја, Борец е женски фудбалски првак на Македонија

Женската фудбалска екипа на Борец е шампион на Македонија во натпреварувачката 2009/10 година.

Шест децении ракомет во Велес

Шесте децении на ракометот од Велес беше повод заедно да се соберат сите ракометари кои значат нешто во историјата на овој најпопуларен спорт во градот.

Победа за славје, ракометарите суперлигаши

Со победа од 34:29 ракометарите на велешки Борец ја потврди првата позиција и од наредната сезона се враќаат во Супер лигашкото друштво.

Драган Ванов најдобар во првата ендуро трка во Македонија

Велешанецот Драган Ванов е севекупен победник на првата трка за шампионатот на Македонија во еднуро, која се возеше на патеката кај езерото Младост.Шампионот ќе биде познат по уште три трки кои треба да се возат.

Се вратија во старото друштво, но и старите финансиски проблеми

ракометарите на Борец повторно се членови на Супер лигата, така шампионот на Македонија од `95-та и освојувачот од `94-та се враќа во старото друштво.Се враќаат и старите грижи, да се најдат пари за непречено играње.

Ракометарите на Борец повторно суперлигаши

Со победата над екипата на Ринија од 32:31, екипата на Борец е повторно супер лигаш.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

АНКЕТА »

Дали стравувате од корона вирусот?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »