Ракометарите на Борец на прагот од влез во најдобрите шест

Футсал екипата на Велес поразена во дербито на првенството од Шкупи. Порази и за фудбалерките и одбојкарите

Одбојкарите елиминирани од купот од штипските студенти

Започна пролетниот дел од првенството на Трета лига југ

Победа во првенството, пораз во купот

Започнаа со пролетниот дел од натпреварите и одбојкарите на Борец

Уште една висока победа за футсал екипата на Велес

Во Куманово: Илирет – Велес – 3:14

Футсал екипата на Велес граби силно кон титула

Со 10:5 совладана петтопласираната екипа на Јувентус Серава

Кошаркарот Оливер Тасков ќе игра во Италија

Младиот велешанец потпиша за екипата на Сора, член на Трета италијанска лига

Уште една висока победа на КМФ Велес

Саса совладана во Велес со 14:0

КФМ Велес стартуваше со убедлива победа

Започна пролетниот дел од првенството во футсал

ФК Борец со нов тим до Втората лига

Нов тренер е Пане Блажевски

Игор Леовски спортист на Велес за 2016-та

Екипа на годината КМФ Велес. Признанија за најдобрите велешки спортисти

Анѓушев го презема ФК Борец 1919

Досегашните делегати се откажале писмено од членството и раководењето со клубот

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96

АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »