Победа за кошаркарите во дербито на Втора лига

Победи за ракометарите, фудбалерите на Борец 1919, порази з фудбалерките, футсал екипта на Велес

Започнаа работите за поставување на столици на Градски стадион

Ќе се постават 800 пластични седишта

Стартуваше пролетниот дел од Општинската фудбалска лига

Младост ја зголемува предноста

Победи за кошаркарите и фудбалерките

Во локалното фудбалско дерби Превалец го совлада Борец 1919 во Трета лига Југ

Започна и Третата фудбалска лига југ

Велешките екипи со половичен успех на стартот од пролетнито дел, победа, нерешено и пораз

Победа за кошаркарите и висок пораз за фудбалерките

Кошаркарите трети во Вотра лига, фудбалерките седми во Прва

Редум порази за велешките спортисти викендов

На домашен терен загубија фудбалерките и во футсал, кошаркарите на гостувањето

Државно џудо првенство во Велес ( фото)

Најмногу титули за Миоки од Скопје, организаторот ЏК Гемиџии - велешани без медал

Победи за фудбалерките и кошаркарите

И двете се на гостувања, на стартот од пролетниот дел од натпреварите во овие две конкуренции

Пораз на Велес во футсал, дома

Кумановчани Илирет Ројал победија со 5:3

Изненадување во Скопје, победа за Велес во футсал лигата

Победа за бегство од дното

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89

АНКЕТА »

Дали е потребно забрана за користење на мобилни на наставата во училиштата?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »