Борец ја совлада Македонија ЃП, трите гола во последните минути од средбата

ФК Борец 1919 - ФК Македонија ЃП 2:1 (0:0)

Спортски викенд, резултати на велешките екипи

Победа и пораз за ракометарите, порази за фудбалерките и одбојкарите, започнаа натпреварите од фудбалската Трета лига Југ

Игнатов 23-ти, Петрушев 24-ти на ЕП за млади категории, во кајак на диви води слалом

Порази за фудбалерите, фудбалерките, ракометарите и пингпонгарите

Игнатов и Петрушев во полуфиналето на ЕП во млади категории, во К-1 слалом на диви води

Полуфиналето на ЕП кое се одржува во Краков Полска, македонските репрезентативци, велешаните, ќе го веслаат в недела претпладне

Победа за фудбалерките на Борец, два порази за пингпонгарите на Борец ТИМ

ЖФК Борец по седум кола е десетти со седум бода

ФК Борец не успеа на домашен терен да го совлада скопски ФК Работнички, одигра реми без голови

ФК Борец- ФК Работнички 0:0 Радовиќ треба да тагува за пропуштените шански

ФК Борец елиминиран во Купот од второлигашот ФК Саса

Oд четири удари од 11 м, велешани промашија три, домаќините сите три ги реализираа

Кочанчанецот Иванов победник на тенискиот турнир Велес опен 2020

Со 2:0 (6:1, 7:5) Иванов во финалето го победи Темелков

ФК Борец победнички од Кратово, го победи ФК Силекс во гости

ФК Силекс- ФК Борец 1919 1:2 (1:0) Домашните не реализираа пенал, Борец победи во последните секунди од средбата и се искачи на третото место на табелата.

Петрушев и Мирчевски нa ЕП во кајак слалом на диви води во Прага

Двајцата велешани - македонски репрезентативци не успеаја да влезат во полуфинале

Победа за ФК Борец за пробив кон врвот на Првата лига

Ефектни голови на Силва и Прелчец го одбележаа натпреварот

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »