Арсовска 17-та на ЕП во карате за младински категории

Арсовска, Алексовска и Гашева екипно го зазедоа 11-тотo место а Бановски беше 29-ти

Три велешанки учеснички на ЕП во карате во Будимпешта, младински категории

Арсовска, Алексовска и Гашева ќе настапат екипно во кати, јуниорки, додека Георги Бановски во кати У-21

Победа и два порази на стартот од спортската 2020-та

Победа во Купот забележа футсал екипа на Кеги моби, пораз за КМФ Велес и кошаркарскиот второлигаш КК Борец баскет

ФК Борец на подготовки во Грција, стартуваше со победа

Клубот има шест засилувања и тројца млади фудбалери од сопствениот подмладок во првата екипа

Кајакарот Ангел Петрушев е спортист на Велес за 2019-та (фото)

Екипа на годината е ФК Борец 1919. Кој се доби признанија на 60-тиот по ред избор на спортист на Велес

Велешанката Ленче Андреевска фудбалерка на годината во Македонија

Андреевска започна во ЖФК Борец а годинава настапува за ЖФК Драгон

ФК Борец побарал лиценца за евро настапи следната сезона

Од клубот заминуваат шестмина фудбалери

Победа за КМФ Кеги моби во дербито на Втората футсал лига

Победа за кошаркарите, пораз за одбојкарите и футсал екипата на КМФ Велес

Неуспешен спортски викенд за велешките екипи

Порази за одбојкарите, ракометарите и футсал екипата на КМФ Велес, победа за второлигашот КМФ Кеги моби

Тренерот Михајлов задоволен од постигнатото во есенската фудбалска сезона

ФК Борец првата полуетапа од Првата лига ја заврши на осмото место

Победа за футсал екипите на КМФ Велес и КМФ Кеги моби

Порази за фудбалерките, одбојкарите, кошаркарите и ракометарите

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »