Футсал екипата на Велес граби силно кон титула

Со 10:5 совладана петтопласираната екипа на Јувентус Серава

Кошаркарот Оливер Тасков ќе игра во Италија

Младиот велешанец потпиша за екипата на Сора, член на Трета италијанска лига

Уште една висока победа на КМФ Велес

Саса совладана во Велес со 14:0

КФМ Велес стартуваше со убедлива победа

Започна пролетниот дел од првенството во футсал

ФК Борец со нов тим до Втората лига

Нов тренер е Пане Блажевски

Игор Леовски спортист на Велес за 2016-та

Екипа на годината КМФ Велес. Признанија за најдобрите велешки спортисти

Анѓушев го презема ФК Борец 1919

Досегашните делегати се откажале писмено од членството и раководењето со клубот

Футсал екипата на Велес во серија на голови и победи

Одбојкарите загубија во Пробиштип. Заврши спортската 2016-та година

Велешанецот Игор Леовски најдобар футсал играч во Македонија

ФФМ ги врачи признанијата за најдобрите во оваа 2016-та година

Нова, шеста по ред победа за ракометарите на Борец

Ракометарите на Борец се поблизу до разигрувањето со шесте најдобри. Победија и одбојкарите и футсал екипата на Велес

Со победи на трите велешки лигаши заврши првенството од Третата фудбалска лига Југ

Борец трет, Превалец петти, Гемиџии шести

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

АНКЕТА »

Дали стравувате од корона вирусот?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »