Македонија – Босна и Херцеговина 3:4 (0:0) футсал

Двете селекции победија по еднаш во двата натпревари

Македонија – Б и Х 4:2 ( 1:1)

Вечерва уште еден контролен натпревар повторно в о салата Гемиџии

Борец на Градски елиминиран од Купот

Борец – Дрита 1:2 (0:0)

Успех на велешките јуниори кајакари на Отвореното првенство на Србија

Победа во К-1 во Краљево

Контролни натпревари футсал Македонија - БиХ во Велес

Се играат в среда и четврток во салата Гемиџии

Склекови на Железен мост

Тоше Неделковски и неговите улични вежби од кој запира здив

И во петата деценија од животот им помогна на Борец и Форца Нова да бидат регионални прваци

Пане Јолдашев Сипката и натаму активно дел од фудбалскиот живот во Велес

За Металург да игра во Велес потребна е помош од локалната власт

Дали браќата Манаскови Дејан и Мартин ќе играат во Велес, натпревари од Средно европската лига?

Петмина велешани учесници на СП во диви води за јуниори и младинци

Најдобар пласман имаше Игор Стефановски 52 од 80-тина учесници

Втора лига, 10 август прво коло Борец – Зајас

Куп Борец- Дрита Боговиње во Велес 21 август

Ванов дел од Светскиот шампионат во ендуро

Тој со двајца колеги од Мото клубот Велес дел до тимот за поддршка на Јамаха

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »