Сугарев трет на мото трка во Серес (фото)

Истата беше дел од календарот на Источно- европскиот шампионат

Трката за првото место во Општинска фудбалска лига неизвесна

Во следното коло дерби за врвот Младост - Башкими и локално Башиноселско, Илинден 55- Илинден БС.Башкими му се доближи на еден бод на лидерот Младост. Уште едно ефикасно коло

Победа за Борец Баскет и во футсал за Велес

Некогаш Борец и Победа играа дерби во првата лига пред 4-5 илјади гледачи, сега се натпреваруваат во Третата лига, прилепчани победија со 7:1

Михов на СП истрча 226 км за 24 часа

Со овој резултат, нов државен рекорд, тој беше 44-ти во светот и 34-ти во Европа

Башкими му се заканува на лидерот Младост

Ефикасно коло на Општинската фудбалска лига со 18 гола на 4 средби. Трета лига Југ, две победи и пораз за велешките екипи

Победа во дербито за ракометарите

Викендов се возеше и IKAS кајак трката на Матка, каде Мирчевски беше трет

Мото клуб Велес подготвен за претстојната мото сезона

Екипата подготвена да атакуваат кон врвот

Лидерот Младост, предизвика прекин на натпреварот,

Дожд од голови на Интернационал - Башкими 5:5

Победа за кошаркарите во дербито на Втора лига

Победи за ракометарите, фудбалерите на Борец 1919, порази з фудбалерките, футсал екипта на Велес

Започнаа работите за поставување на столици на Градски стадион

Ќе се постават 800 пластични седишта

Стартуваше пролетниот дел од Општинската фудбалска лига

Младост ја зголемува предноста

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »