Башкими му се заканува на лидерот Младост

Ефикасно коло на Општинската фудбалска лига со 18 гола на 4 средби. Трета лига Југ, две победи и пораз за велешките екипи

Победа во дербито за ракометарите

Викендов се возеше и IKAS кајак трката на Матка, каде Мирчевски беше трет

Мото клуб Велес подготвен за претстојната мото сезона

Екипата подготвена да атакуваат кон врвот

Лидерот Младост, предизвика прекин на натпреварот,

Дожд од голови на Интернационал - Башкими 5:5

Победа за кошаркарите во дербито на Втора лига

Победи за ракометарите, фудбалерите на Борец 1919, порази з фудбалерките, футсал екипта на Велес

Започнаа работите за поставување на столици на Градски стадион

Ќе се постават 800 пластични седишта

Стартуваше пролетниот дел од Општинската фудбалска лига

Младост ја зголемува предноста

Победи за кошаркарите и фудбалерките

Во локалното фудбалско дерби Превалец го совлада Борец 1919 во Трета лига Југ

Започна и Третата фудбалска лига југ

Велешките екипи со половичен успех на стартот од пролетнито дел, победа, нерешено и пораз

Победа за кошаркарите и висок пораз за фудбалерките

Кошаркарите трети во Вотра лига, фудбалерките седми во Прва

Редум порази за велешките спортисти викендов

На домашен терен загубија фудбалерките и во футсал, кошаркарите на гостувањето

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »