Младиот Ончев ракометната кариера ја продолжува во Франција

Велешанецот потпиша едногодишен договор со третолигашот Верноле

Пингпонгарите на Борец влегоа во Прва лига

Велешките пингпонгари во баражот го победија Дебар маало од Скопје со 4:2

Драган Ванов трет на првата трка од првенството во мотокрос

Се возеше првата трка од Државниот шампионат во мотокрос, учествуваа и Виктор Караколев и Јове Иванов

Светот низ слики 04 -11.06.2018

се ожени Мартин Вучиќ, кој ги освои титулите во НХЛ и НБА, Олимпијакос е новиот европски првак во ватерполо, пловна регата по Бегеј, село во Кина,а чии куќи се обраснати во зеленило

Небиовски и Мирчевски возеа во квалификациите на ЕП кајак слалом во Прага

Спасиќ возеше на СП во Швајцарија, во кајак спуст

ФК Борец не успеа, Победа (Прилеп) останува прволигаш

На чекор до влезот во елитното друштво велешани поразени со 1:2

Заврши првенството во Третата лига Центар

ФК Бабуна трета, ФК Превалец шести, Илинден Башино село излегува.

Уверлива победа на ГРК Борец за разделба и осмо место во Супер Лигата

Велешани со 37:29 на домашен терен го совладаа вториот тим на Вардар-јуниор, повторно најефикасен Зоран Стојановски овој пат со девет гола

Мирчевски и Небиовски на ЕП во кајак во Прага

Тие ќе возат слалом во К-1, на патеката Троја. Тренер на репрезентацијата е исто така велешанец Роберт Папазов

Борец го елиминира Гостивар, следи Победа

Уште еден натпревар, викендов до влез во Прва лига

Футсал екипата на Гемиџии 1903 нов прволигаш

Порази за фудбалерките и ракометарите на Борец

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »