Победа за футсал екипа на Велес

Заврши првенството на Третата лига Југ, Превалец четврти, Борец 1919 петти. Пораз за фудбалерките

Превалец освојувач на Општинскиот фудбалски куп

Ракометарите поразени во Радовиш, резултати 22 коло на Општинска фудбалска лига

Нерешено за ракометарите на гости во Скопје, победа за футсал екипата на Велес

Убедлива победа за Борец 1919 дома и реми на Превалец на гости, во Треата лига Југ

55 години Боречки клуб Борец (фото)

Одбележани и 35 години од смртта на Љубомир Коцев Листон

Победа за ракометарите, нерешено за футсал екипата на Велес

Превалец и Борец со победи во Третата лига Југ

Победа за ракометарите на Борец над Пролет

Бабуна во речното дерби подобра од Тополка- Општинска фудбалска лига

Победа за футсал екипата на Велес, ракометарите на Борец елиминирани од Купот

Победа за Превалец и пораз на Борец во Трета лига Југ

Ракометарите на Борец поразени во Битола

Во Општинска фудбалска лига Бабуна ита кон титулата

Победа за ракометарите на Борец, пораз за фудбалерките

Победи во Третата лига Југ за Превалец и Борец 1919

Порази за Превалец и Борец 1919 Трета лига Југ

Во Општинска лига Бабуна лидер, и дожд од голови

Бонев трет на Државното првенство во полумаратон

На Кајакарскиот Икас куп, Мирчевски трет во кајак слалом. Футсал екипата на Велес со нов пораз се најде во опасната зона за опстанок во најдоброто друштво

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »