Во футсал дербито на Втора лига КМФ Кеги моби славеше над КМФ Клими

Пред почетокот на неделната средба, екипата на КМФ Кеги Моби му оддаде почит на нивниот тренер и поранешниот футсал фудбалер Ристе Гиовски

Победа за кошаркарите, ракометарите елиминирани од Купот

Викендов настапија и пингпонгарите на Борец ТИМ кои одиграа две средби

Одбојкарите на ГОК Борец со пресврт до победа во дербито

ГОК Борец -ОК Универзитет Тетово 3:2

Велешанки повторно со висока победа на гостување

ЖФК Атлетико - ЖФК Борец 0:4 (0:2)

Само реми за фудбалерките на ЖФК Борец на домашен терен со ЖФК Деспина

Bо дербито на колото, на двете непоразени екипи, убедлив пораз за ГОК Борец од ОК Струмица

Ноќна атлетска трка во Велес на 5 и 10 км со хуманитарен карактер (фото)

Собрани се 30 илјади денари. Победници се: Јованова и Наумовска кај жените на 5 и 10 км и Иванов и Алексовски кај мажите.На 5 км. трчаше и градоначалникот Колев

Најуспешни кај сениорите во друмски велосипедизам за 2021-ва се двајца велешани, браќата Кристијан и Виктор Ванчевски

Пети е исто така велешанец Никола Лефков, ситe тројца членови на МКВ Велес

Драган Ванов победи на трките во мото крос во Битола и го освои шампионатот

Тој гo освои шампионaтот во мотокрос а претходно и во ендуро

Победа за одбојкарите за врв на табелата, победија и ракометарите и овој пат на гости

Пораз за кошаркарите. ОФМ одлучи да ја прифати жалба на ГОК Борец за натпреварот со ОК Лирија и средбата ќе се преигра

Победа за ЖФК Борец за пробив на трето место од табела на Прва лига

ЖФК ШКЕНДИЈА - ЖФК БОРЕЦ 0:4 ФК КОЖУФ - ФК ЛОКОМОТИВА 3:0 (втора лига Исток)

ФК Борец загуби во дербито на дното во Кавадарци, упати жалба за судењето на Јакимовски (видео)

ФК Тиквеш -ФК Борец 2:1 (1:1)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »