ЖФК Борец - ЖФК Атлетико прекината

Дербито на дното во Втора лига Исток, во Градско без победник

Футсал екипата на КМФ Кеги моби се врати во Прва лига

Пораз за ФК Борец кој и официјално од есен ќе игра во Втора лига. КК Борец баскет елиминиран во раздигувањето за пласман во Прва лига, пораз за ракометарите

Победа за фудбалерите и за фудбалерките на Борец

ФК БОРЕЦ - ФК СКОПЈЕ 1:0 ЖФК ДЕСПИНА ЖФК БОРЕЦ 1:3

Пораз за кошаркарите во разигрувањето за влез во Прва лига

Победа за ФК Превалец во Трета лига Југ и пораз за Локомотива во Втора лига Исток

Фудбалерките на ЖФК Борец во полуфиналето на Купот

Победа во разигрувањето за пласман во Прва лига за КК Борец баскет

Убедлив пораз на ФК Борец од ФК Тиквеш во Кавадарци

Пораз и за ФК Локомотива во Градско, реми на гости за ФК Превалец во Трета лига Југ и пораз за ракометарите на ГРК Борец дома

Младинците на ОК Борец државни правци

Фудбалерките на ЖФК Борец со убедлива победа над екипата на ЖФК Шкендија

Победа на КМФ Кеби моби за пласман во Прва лига

Победа за опстанок во Прва лига, на пингпонгарите на ППК Борец Тим

Победи за кошаркарите, ракометарите и за ФК Превалец

Успешен викенд ако се земе во предвид дека вчера конечно се радуваа и фудбалерите на прволигашот ФК БОрец

После пет месеци, радост за фудбалерите на ФК Борец, победија

ФК БОРЕЦ 1919 - ФК СТРУГА ТЉ 2:0 ФЛ СЛОГА- ФК ЛОКОМОТИВА 8:0 втора лига Исток)

ФК Превалец со нова победа во гости, во Трета лига Југ

Одбојкарите на ГОК Борец ја завршија со пораз, разочарувачката пролетна сезона во разигрувањето на најдобрите шест екипи

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »