Женската екипа на ФК Борец во борбата за титула

Машката екипа на Борец победи и во Обршани

Започна пролетниот дел од сезоната 2013 во Општинската фудбалска лига

Во водство Гемиџии и Локомотива

Најбрз гол во мак фудбалот во Велес, стрелец Пановски

За само десет секунди во Велес постигнат гол, во првенството од Третата лига југ

Одбојкарките и без финале за титулата

Фудбалерите победија во гости

Одбојкар(к)ите без финале

И двете екипи, машката и женската елиминирани

Порази за одбојкарските екипи, победа за фудбалерите

Можност за реванш на одбојкарките веќе в среда кога го играат реванш натпреварот од купот а во првиот велешанки победија во Струмица

Фудбалерите победија во дербито, сите одбојкарски екипи поразени

Куп одбојка, Форшпед пред финале

Женската екипа победи во Струмица, машката поразена дома

Градското дерби во фудбал без голови, одбојкарското за жените на Форшпед

Фудбалерите и натаму без пораз во Третата лига југ

Одбојката куп натпревари, машката екипа изненади

Фудбалерите на Борец победија но тешко

Спортски викенд, победи и порази

Фудбалерите на Борец ја продолжуваат серијата победи. Победија и одбојкарките на Форшпед и Борец Брако, загубија мажите на Борец Брако, фудбалерките само нерешено во дербито за прво место

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »