Пораз за велешанки во дербито на колото од струмичанки

ЖФК Борец - ЖФК Тиверија 2:3

Прва победа за кошаркарите, нов пораз за ракометарите

За одбојкарскиот натпревар во Тетово помеѓу Лирија и Борец победникот ќе го одлучува натпреварувачата комисија

ФК Борец со нов пораз, се повеќе тоне на табелата

ЖФК Истатов - ЖФК Борец 2:5 (прва лига жени) ФК Кит го- ФК Локомотива 4:0 (втора лига Исток)

Драган Ванов победува и во ендуро и во мотокрос

Три победи во првите три кола за велешките одбојкари ГОК Борец- ОК Дибра волеј 3:0

Победа за одбојкарите и ракометарите

Порази за кошаркарите и пингпонгарите

ФК Борец во финишот загуби дома од ФК Академија Пандев

ФК Борец 1919-ФК Академија Пандев 1:2 ГК Локомотива -ФК Беласица 0:2 Втора лига Исток

Екс репрезентативниот голман Јане Николовски, нов шеф на стручен штаб на ФК Борец

Клубот и досегашниот тренер Борче Христов спогодбено се разделиле

ФК Борец елиминиран од Купот во Струга

ФК СТРУГА ТЛ -ФК БОРЕЦ 1:1 на пенали 5:4

Победа за одбојкарите на ГОК Борец на стартот од првата лига

Порази за ракометарите и кошаркарите

Бронза на Балканијадата во кати за составот на Македонија во карате

Бронзата за три велешанки Теа Гашева, Мартина Арсовска и Андреа Алексовска

Фудбалерите на Борец се враќаат непоразени од Струга (видео)

ФК Детонит јуниор - ФК Локомотива Градско 2:1 (Втора лига Исток) Голманот на ФК Борец Рниќ одбрани и пенал

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »