Локалната власт најавува дека може да ги отстрани недостатоците во салата Гемиџии, ако не е прескапо,за да се игра турнирот во одбојкарската Сребрена лига

Од Агенцијата за млади и спорт ветуваат помош ако е потребно да се санираат соблекуваните и тоалетите

Втора победа на ФК Борец над „фенерџијата“ ФК Беласица за две седмици

ФК Борец 1919 - ФК Беласица 1:0 (0:0)

Завршени новите трибини на Градски во Велес (фото)

Дополнително ќе се поставуваат пластични столици за да може на него да се играат меѓународни натпревари и ќе се отстранува заштитната ограда помеѓу гледачите и игралиштето

За салата „Гемиџии“да биде домаќини на турниp во Евро лигата во одбојка, потребно е да се решат одредени недостатоци во објектот

Недостатоците се констатирани уште пред десетина години, но досега не се отстранети. Во пролетта 2017а имаше најава дека ист ваков турнир ќе се организира во Велес, но тоа не се случи

ФК Локомотива од Градско како лидер реди победи

Победи и ФК Превалец, уште еден пораз за ФК Илинден БС. В недела дерби на Трета лига Југ, ФК Превалац - ФК Локомотива

Победа за ракометарите, пораз за одбојкарите

Натпреварот на кошаркарите одложен

ФК Борец поразен во Битола од ФК Пелистер

ФК Пелистер - ФК Борец 1:0 (1:0)

Прва пролетна победа за ФК Борец 1919

ФК Борец 1919 - ФК Беласица 2:1 (2:1)

ФК Локомотива од Градско, со убедлив старт на пролетниот дел од првенството на Трета лига Југ

ФК Илинден дома загуби во дербито на дното, ФК Превалец слободен

Победи за фудбалерките на ЖФК Борец, кошаркарите, ракометарите и футсал екипата на Велес

Уште еден пораз за одбојкарите, пораз и за КМФ Кеги Моби

ФК Борец се враќа непоразен од Ѓорче Петров

ФК Македонија ЃП 1932 - ФК Борец 1919 0:0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »