Борец и Превалец со нови победи во Трета лига Југ

Во градското дерби во футсал купот Велес подобар од Гемиџии

Што бара ФК Борец од градот

ТрМр ви го пренесува документот со кој претседателот на ФК Борец 1919, Кочо Анѓушев се обрати до локалните власти

Ракометарите на Борец на прагот од влез во најдобрите шест

Футсал екипата на Велес поразена во дербито на првенството од Шкупи. Порази и за фудбалерките и одбојкарите

Одбојкарите елиминирани од купот од штипските студенти

Започна пролетниот дел од првенството на Трета лига југ

Победа во првенството, пораз во купот

Започнаа со пролетниот дел од натпреварите и одбојкарите на Борец

Уште една висока победа за футсал екипата на Велес

Во Куманово: Илирет – Велес – 3:14

Футсал екипата на Велес граби силно кон титула

Со 10:5 совладана петтопласираната екипа на Јувентус Серава

Кошаркарот Оливер Тасков ќе игра во Италија

Младиот велешанец потпиша за екипата на Сора, член на Трета италијанска лига

Уште една висока победа на КМФ Велес

Саса совладана во Велес со 14:0

КФМ Велес стартуваше со убедлива победа

Започна пролетниот дел од првенството во футсал

ФК Борец со нов тим до Втората лига

Нов тренер е Пане Блажевски

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86

АНКЕТА »

Дали треба и натаму летно и зимско сметање на времето?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »