Победи за ФК Локомотива од Градско и ФК Превалец, во Третата лига Југ

Се одигра третото коло а во Башино село, локално дерби ФК Илинден - ФК Превалец

Резултати на велешките екипи изминатиот спортски викенд

Победа за одбојкарите, пораз за фудбалерките, пораз и победа за ракометарите. Фудбал Tрeта лига, победа за ФК Превалец, порази за ФК Илинден БС, ФК Локомотива Градско и ФК Работник Лозово

Борец ја совлада Македонија ЃП, трите гола во последните минути од средбата

ФК Борец 1919 - ФК Македонија ЃП 2:1 (0:0)

Спортски викенд, резултати на велешките екипи

Победа и пораз за ракометарите, порази за фудбалерките и одбојкарите, започнаа натпреварите од фудбалската Трета лига Југ

Игнатов 23-ти, Петрушев 24-ти на ЕП за млади категории, во кајак на диви води слалом

Порази за фудбалерите, фудбалерките, ракометарите и пингпонгарите

Игнатов и Петрушев во полуфиналето на ЕП во млади категории, во К-1 слалом на диви води

Полуфиналето на ЕП кое се одржува во Краков Полска, македонските репрезентативци, велешаните, ќе го веслаат в недела претпладне

Победа за фудбалерките на Борец, два порази за пингпонгарите на Борец ТИМ

ЖФК Борец по седум кола е десетти со седум бода

ФК Борец не успеа на домашен терен да го совлада скопски ФК Работнички, одигра реми без голови

ФК Борец- ФК Работнички 0:0 Радовиќ треба да тагува за пропуштените шански

ФК Борец елиминиран во Купот од второлигашот ФК Саса

Oд четири удари од 11 м, велешани промашија три, домаќините сите три ги реализираа

Кочанчанецот Иванов победник на тенискиот турнир Велес опен 2020

Со 2:0 (6:1, 7:5) Иванов во финалето го победи Темелков

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »