Нова победа на РК Бисинов, се поблизу се до Супер лигата

КК Борец баскет го загуби првиот натпревар во доигрувањето за пласман во Прва лига

Дербито помеѓу ФК Борец и ФК Превалец за лидерот

16 коло Општинска фудбалска лига, ФК Башкими сам на врвот

Неочекувано лидерот ФК Илинден загуби во Башино Село од ФК Форца нова

Две локални дерби средби ФК Тополка – ФК Бабуна и ФК Богомила – ФК Согле

Заврши првенството од Првата футсал лига, КМФ Кеги моби со реми во Кавадарци заврши како 8 од 10 екипи

ФК Борец со гол на Манасиев во судиското продолжение го доби дербито во Крушево со ФК Питу Гули, победи и ФК Превалец а пораз за ФК Локомотива во Третата лига. Пораз за фудбалерките на ЖФК Борец

КК Борец со победа го заврши првенството на Втората лига, во доигрувањето игра со КК Шкупи за повисок ранг

Ракометарите на РК Бисинов победија на уште едно дерби на гости и се поблизу се до првото место и пласман во Супер лигата. МРК Борец во борбата за опстанок загуби

Ангелче Петрушев по четврти пат го освои меѓународниот кајак куп ИКАС

Младиот велешанец Ангелче Петрушев(19 год) е на листата на Меѓународниот Олимписки комитет за да добие вајлд карта за учество на Олимпијадата во Париз

Велешките ветерани во одбојка со победа ги започнаа нaтпреварите во одбојкарскaта лига на ветерани

Борец- Шкeндија 2:1

Дербито помеѓу ФК Големо Коњари и ФК Превалец без победник, ќареше лидерот ФК Борец

Со победа КМФ Кеги моби избега разигрување за опстaнок во Прва лига, женската екипа на ЖФК Борец со нов пораз во Втората лига

ОК Борец со победа и пласман на осмото место го заврши првеенството на Првата лига

Победа за ракометарите на РК Бисинов пораз за МКР Борец во Прва лига, пораз за кошаркарите на КК Борец баскет, победа и пораз за пингпонгарите на ППК Борец

ФК Илинден и ФК Башкими ја продолжуваат трката за прво место во ОФС ВЕлес

СВР Велес со информација дека судијата на средбатаФК Мартолци и ФК Илинден, по неколку дена откако била прекината, пријавил дека бил нападнат

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146

АНКЕТА »

Дали се согласувате улицата 8 Септември да биде пешачка зона oд Сармаале до Коњаникот?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »