Ракометарите на Борец поразени во Битола

Во Општинска фудбалска лига Бабуна ита кон титулата

Победа за ракометарите на Борец, пораз за фудбалерките

Победи во Третата лига Југ за Превалец и Борец 1919

Порази за Превалец и Борец 1919 Трета лига Југ

Во Општинска лига Бабуна лидер, и дожд од голови

Бонев трет на Државното првенство во полумаратон

На Кајакарскиот Икас куп, Мирчевски трет во кајак слалом. Футсал екипата на Велес со нов пораз се најде во опасната зона за опстанок во најдоброто друштво

Борец 1919 победи, Превалец ремизираше

Општинска фудбалска лига уште едно ефикасно коло по пет гола на натпревар

Порази на велешките екипи во Првите лиги

Од купот во четврфинале елиминирани екипите на Велес во футсал и фудбалерките на Борец

10 години на женскиот фудбалски клуб Борец

Во 2010 освоено првенството и Купот

Превалец победи, Борец поразен, Трета лига југ

Општинска лига на пет натпревари 34 гола

Двајца велешани на Балканскиот шампионат во мотокрос

Ванов и Караколев возеа во Јаница, а за Мото Велес возеа и двајца Грци

Порази за ракометарите и фудбалерките

Уште еден неуспешен спортски викенд

Бонев, победи на трка со препреки во Баварија

Тој се натпреварува во еден нов спорт, на издржливост кој се повеќе зема замав во Европа

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »