За иднината на ГРК Борец

Управата бара од градоначалникот да помогне оти се во долгови до гуша, Коцевски вели бизнис заедницата има законска можност да финансира во врвен спорт

Дарко Димитриевски се врати во Шпанската АСОБАЛ лига

Во наредната сезона тој ќе ги брани боите на БМ Блендио Синфин од Сантандер

Ракометарите на Борец си ги бараат заработените пари

Од Општината велат клубот не треба да се потпира само на локалниот Буџет, треба да се бараат средства и од спонзори

Небиоски 30-ти на СП за јуниори во Италија

Младиот велешанец стигна до полуфиналето и најави дека од него може да се очекуваат добри резултати во кајак на диви води слалом

Прва трка од државниот шампионат во ендуро, Драган Ванов прв во Е-1

Енис Небиоски на Светското првенство за јуниори во Италија во кајак слалом

Ќе се уредуваат игралиштата во Башино село, Превалец и помошното во Градски парк

Фудбалската федерација за ова издвоила 15 илјади евра, плус 1,5 илјади седишта за Градскиот стадион

РФМ со забелешки за салата во Велес

Што треба да се среди, за во салата Гемиџии да има меѓународни натпревари

КМФ Велес ги дозна противниците во Лигата на шампионите футсал

КМФ Велес како првак на Македонија ги пречекува прваците на Малта, Естонија и Република Ирска и е фаворит за првото место. Натпреварите ќе се играат од 28-ми август до 2-ри септември

Младиот Ончев ракометната кариера ја продолжува во Франција

Велешанецот потпиша едногодишен договор со третолигашот Верноле

Пингпонгарите на Борец влегоа во Прва лига

Велешките пингпонгари во баражот го победија Дебар маало од Скопје со 4:2

Драган Ванов трет на првата трка од првенството во мотокрос

Се возеше првата трка од Државниот шампионат во мотокрос, учествуваа и Виктор Караколев и Јове Иванов

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »