ФК Превалец со нова победа во гости, во Трета лига Југ

Одбојкарите на ГОК Борец ја завршија со пораз, разочарувачката пролетна сезона во разигрувањето на најдобрите шест екипи

Победа за кошаркарите за делба на второ место на табелата од Втора лига

Победа и пораз за пингпонгарите, пораз за ракометарите, пораз во дербито во Липково за КМФ Кеги моби

Порази за ФК Борец и ФК Локомотива, победа за ФК Превалец

Фудбалските екипи од ОФС Велес со лоши резултати овој викенд

Второ реми во низа за отпишаниот ФК Борец

Нов пораз за одбојкарите, овој пат на домашен терен

КМФ Кеги моби експресно се врати во Прва лига, по една година

Продолжи пингпонгарското првенство. Петрушев втор на меѓународниот ИКАС кајак натпревар

ФК Борец се врати непоразен од Тетово

ФК Превалец победи во Бучин, ФК Локомотива од Градско реди порази во низа во Втора лига Исток

Уште една победа, 11-та од 10 натпревари за кошаркарите на КК Борец баскет

Уште еден пораз за одбојкарите, ракометарите поразени во Струмица

Порази и за ГОК Борец и за ФК Превалец

Вонредни коли во Првата одбојкарска лига и Третата фудбалска лига

Спортски викенд, резултати на велешките екипи

Победи за кошаркарите и футсал екипата на КМФ Кеги моби, реми за ракометарите и ФК Превалец, порази за одбојкарите, фудбалерките

Дербито на Третата лига Југ, во Росоман за ФК Превалец

Во втората футсал лига, КМФ Кеги моби на пат за враќање во Прва лига

Победа за ФК Превалец, четврта од четири натпревари во Трета лига Југ

Пораз во последна секунда за ГРК Борец на гостувањето во Гостивар

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »