Нов лидер во општинска, Башкими води

Во дербито Башкими Младост 2:1, во Башино село месно дерби без победник. Во трета лига Југ половичен резултат, победа, пораз и нерешено

Сугарев трет на мото трка во Серес (фото)

Истата беше дел од календарот на Источно- европскиот шампионат

Трката за првото место во Општинска фудбалска лига неизвесна

Во следното коло дерби за врвот Младост - Башкими и локално Башиноселско, Илинден 55- Илинден БС.Башкими му се доближи на еден бод на лидерот Младост. Уште едно ефикасно коло

Победа за Борец Баскет и во футсал за Велес

Некогаш Борец и Победа играа дерби во првата лига пред 4-5 илјади гледачи, сега се натпреваруваат во Третата лига, прилепчани победија со 7:1

Михов на СП истрча 226 км за 24 часа

Со овој резултат, нов државен рекорд, тој беше 44-ти во светот и 34-ти во Европа

Башкими му се заканува на лидерот Младост

Ефикасно коло на Општинската фудбалска лига со 18 гола на 4 средби. Трета лига Југ, две победи и пораз за велешките екипи

Победа во дербито за ракометарите

Викендов се возеше и IKAS кајак трката на Матка, каде Мирчевски беше трет

Мото клуб Велес подготвен за претстојната мото сезона

Екипата подготвена да атакуваат кон врвот

Лидерот Младост, предизвика прекин на натпреварот,

Дожд од голови на Интернационал - Башкими 5:5

Победа за кошаркарите во дербито на Втора лига

Победи за ракометарите, фудбалерите на Борец 1919, порази з фудбалерките, футсал екипта на Велес

Започнаа работите за поставување на столици на Градски стадион

Ќе се постават 800 пластични седишта

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

АНКЕТА »

Дали стравувате од корона вирусот?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »