Бабуна ја пропушти шансата да стане лидер во Третата лига југ

Во дербито на сезоната Бабуна oдигра нерешено со лидерот Вардар, по што неготинци се пред титулата првак

Фудбалерите со пораз се простија од Втора лига, ракометарите загубија

Црн спортски викенд за велешките екипи, порази и за ракометарките и фудбалерките

Мартолци го освои општинскиот фудбалски куп

Во општинската лига без промени по 14-тото коло иако имаше дожд од голови и тесни резултати. Фудбалерите на Борец доживеаја дебакл во Прилеп поразени се со 12:1

Трета лига југ в недела дербито за прво место, Бабуна –Вардар

Илинден и Превалец пред излегување и враќање во Општинска. Утре, среда во Велес финале на Купот на ОФЛ играат Башкими и Мартолци

Атлетичарот Михов во Загреб истрча 130 км за 12 часа

Ракометарите остануваат во трка за второто место и со надеж за бараж. Порази на фудбалските екипи, жените запрени во полуфиналето од Купот. Ракометарките на Борец по подолго време се радуваа

Драган Ванов ја подели победата на првата годинешна ендуро трка

По мошне тешка патека се возеше на Орман, во близина на Скопје. Следната трка треба да биде на езеро Младост

Војдиновска загуби во првото коло на ЕП во карате во Финска

Велешанката беше елиминирана од Србинката Филиповиќ

Мартолци нов лидер на ОФЛ

Во дербито Мартолци го совлада лидерот Младост и се врати на врвот. Во Третата лига Бабуна е втора, Превалец се спасува, Илинден од Башино село тоне

Футсал, Велес со уверлива победа се спаси од излегување од прва лига

Машката и женката фудбалска екипа нa Борец поразени

Претседателот на ФК Борец Пепелашева казнета два месеци надвор од фудбалот

Таа оваа казна ја оквалификува оти како жена се спротивставила на судиите и Федерацијата

Викендов се играше само фудбал и тоа по кал

Порази за машката и женската екипа на Борец на домашен терен. Во Трета лига југ, Бабуна се враќа во игра за првак на Трета лига

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »