ФК Борец поразен во Битола од ФК Пелистер

ФК Пелистер - ФК Борец 1:0 (1:0)

Прва пролетна победа за ФК Борец 1919

ФК Борец 1919 - ФК Беласица 2:1 (2:1)

ФК Локомотива од Градско, со убедлив старт на пролетниот дел од првенството на Трета лига Југ

ФК Илинден дома загуби во дербито на дното, ФК Превалец слободен

Победи за фудбалерките на ЖФК Борец, кошаркарите, ракометарите и футсал екипата на Велес

Уште еден пораз за одбојкарите, пораз и за КМФ Кеги Моби

ФК Борец се враќа непоразен од Ѓорче Петров

ФК Македонија ЃП 1932 - ФК Борец 1919 0:0

Победа за кошаркарите на Борец баскет и за КМФ Кеги моби

Порази изминатиот спортски викенд за одбојкарите и за КМФ Велес

Со гол во финишот, ФК Борец поразен од ФК Шкупи

19-то коло Прва лига ФК Борец - ФК Шкупи 0:1 (0:0)

Одбојкарите на Борец елиминирани до Купот

ГРК Борец за противник во 1/16 финалето од ракометниот Куп го доби РК Пролет 62 од Скопје

ФК Борец АД го купија Владимир и Марио Брчкови

Со трансакција на Берзата 2,5 илјади акции на клубот биле платени два милиони денари

Резултатски неуспешен викенд за велешките екипи во екипните спортови

Порази за одбојкарите, футсал екипите и кошаркарите

КК „Бабуна“ иако најдобар во државата, со најмалку добиени средства од ваучерите

Кајакарот со најдобар резултат во 2020 година, член на Кајак Клуб Бабуна Велес не добил ваучер а пензиониран кајакар кој нема ниту еден настап во 2020 година добива ваучер

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125

АНКЕТА »

Каде го минувате слободното време за освежување летово, додека сте во Велес?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »