КМФ Велес ги дозна противниците во Лигата на шампионите футсал

КМФ Велес како првак на Македонија ги пречекува прваците на Малта, Естонија и Република Ирска и е фаворит за првото место. Натпреварите ќе се играат од 28-ми август до 2-ри септември

Младиот Ончев ракометната кариера ја продолжува во Франција

Велешанецот потпиша едногодишен договор со третолигашот Верноле

Пингпонгарите на Борец влегоа во Прва лига

Велешките пингпонгари во баражот го победија Дебар маало од Скопје со 4:2

Драган Ванов трет на првата трка од првенството во мотокрос

Се возеше првата трка од Државниот шампионат во мотокрос, учествуваа и Виктор Караколев и Јове Иванов

Светот низ слики 04 -11.06.2018

се ожени Мартин Вучиќ, кој ги освои титулите во НХЛ и НБА, Олимпијакос е новиот европски првак во ватерполо, пловна регата по Бегеј, село во Кина,а чии куќи се обраснати во зеленило

Небиовски и Мирчевски возеа во квалификациите на ЕП кајак слалом во Прага

Спасиќ возеше на СП во Швајцарија, во кајак спуст

ФК Борец не успеа, Победа (Прилеп) останува прволигаш

На чекор до влезот во елитното друштво велешани поразени со 1:2

Заврши првенството во Третата лига Центар

ФК Бабуна трета, ФК Превалец шести, Илинден Башино село излегува.

Уверлива победа на ГРК Борец за разделба и осмо место во Супер Лигата

Велешани со 37:29 на домашен терен го совладаа вториот тим на Вардар-јуниор, повторно најефикасен Зоран Стојановски овој пат со девет гола

Мирчевски и Небиовски на ЕП во кајак во Прага

Тие ќе возат слалом во К-1, на патеката Троја. Тренер на репрезентацијата е исто така велешанец Роберт Папазов

Борец го елиминира Гостивар, следи Победа

Уште еден натпревар, викендов до влез во Прва лига

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »