10 години на женскиот фудбалски клуб Борец

Во 2010 освоено првенството и Купот

Превалец победи, Борец поразен, Трета лига југ

Општинска лига на пет натпревари 34 гола

Двајца велешани на Балканскиот шампионат во мотокрос

Ванов и Караколев возеа во Јаница, а за Мото Велес возеа и двајца Грци

Порази за ракометарите и фудбалерките

Уште еден неуспешен спортски викенд

Бонев, победи на трка со препреки во Баварија

Тој се натпреварува во еден нов спорт, на издржливост кој се повеќе зема замав во Европа

Трета лига југ-фудбал Борец убедлив дома, Превалец поразен во Неготино

Одиграно 16-тото коло на Општинска Фудбалска лига

Еуро Брик Киро Ќучук спонзор на КК Борец

Спонзорот најавува враќање на велешката кошарка во македонски рамки

Порази на велешките екипи во најквалитените лиги

Загубија ракометарите, фудбалерките и екипата во футсал

Кристијан Ефремов 26-та на СП во атлетика

Патеката во Портланд ја истрча за 50,28 сек, што е за 80 стотинки послабо од неговото најдобро време

Во локалното дерби Превалец подобар од Борец

Уште едно ефикасно коло на Општинска фудбалска лига. В сабота на Градски, дерби Шкендија - Шкупи

Кристијан Ефремов ќе учестува на СП во атлетика во сала во Портланд САД

Велешанецот е единствен претставник на Македонија, ќе трча на 400м

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »