Сите обиди на ОК Пелагонија и ОК Борец да влезат во повисок ранг, во Прва лига

Обидите на велешките одбојкарски клубови ОК Пелагонија и ОК Борец да влезат во Прва лига од 1965-та до 1977-ма. Досега малку познати податоци, кои го собра и напиша Владо Диневски

Фудбалерите на ФК Борец 1919 стартуваа со дополнителните подготовки за продолжување на сезоната

На првата средба беа присутни сите фудбалери вклучувајќи ги и странците. ФФМ одлучи во наредната сезона сите сегашни прволигаши остануваат членови на лигата

Од формирањето на женската одбојкарска екипа на Борец (фото)

Успесите на екипата и одбојкарите од првата екипа на Борец. Пишува Владо Диневски

Првата одбојкарска титула во самостојна Македонија, за ОК Борец, Купот во 1994-та

Сеќавање на тогашниот директор Владо Диневски

Одбојката во Велес низ годините

Пишува долгогодишниот претседател и одбојкарски работник Владе Диневски

Лидерот во Третата лига Центар, ФК Превалец со пораз симнат од врвот

Победа за ФК Локомотива од Градско, реми за ФК Илинден од Башино село. Изненадување во 1/4 од футсал купот, КМФ Кеги моби загуби дома

Борец со два гола на Македонија ЃП, се враќа со три бода од Скопје

ФК Македонија ЃП - ФК Борец 1919 0:2 (0:2). Втора победа за три дена.

Победа за одбојкарите и ракометен резултат за лидерот во Втората футсал лига, велешки КМФ Кеги моби

Порази за кошаркарите, ракометарите, футсал екипата на КМФ Велес и пингпонгарите

ФК Борец во борбата за опстанок го победи актуелниот првак ФК Шкендија

ФК Борец - ФК Шкендија 4:2 (2:0)

Победи за одбојкарите и футсал екипата на Велес

Поразени беа кошаркарите, футсал екипата на КМФ Кеги моби, фудбалерките, пингпонгарите. Ракометарите елиминирани во Купот

ФК Борец 1919 со бод се враќа од Струмица, но и натаму е последен на табелата

ФК Академија Пандев - ФК Борец 0:0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125

АНКЕТА »

Каде го минувате слободното време за освежување летово, додека сте во Велес?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »