Темелков: на победа и против Србија со помош од навивачите

Како репрезентативецот Владимир Темелков гледа на победата над Полска и што најавува за средбата со Србија

Голманот Гигов замина во Турција

Тој следната полусезона ќе игра во прволигашот Мерсин. И Игнов замина во странство

Поддршка за победа

Влатко Темелков бара од навивачите поддршка за победа и пласман во следната фаза од ЕП во ракомет

Никој не го виде голот на Лазаров

Раководството вложи жалба од која не очекува позитивен одговор. Одземен нерешен резултат на македонската селекција, германците незаслужено се радуваа

Одличен почеток, продолжуваме така

Македонскиoт репрезентативец, велешанецот Влатко Темелков за ТРМР го коментира ЕП, неделниот натпревар со Шведска и ја најавува средбата со Германија

Костадин Петров спортист на Велес за 2011

Kако изгледа листата на најдобрите во екипна и поединечна конкуренција

Со победа одбојкарите на Форшпед втори по есенскиот дел

Во дербито велешаники подобри од Бами Кор сo 3:1

Велешенец за 6 часа истрча 67 км

На ултра маратонто во Скопје Михов прв на темепратура околу 0-та

Борец –Овче Поле 16 :30 ( 7:17)

Домаќините настапија со младинците, само за да не се растури клубот

Ракомет Борец – Куманово прекината

Натпреварот заврши предвреме во 46,46 минута при резултат 21:25 ( 13:16)

Ракометарите на Борец штрајкуваат

Каква судбина го очекува клубот, кои имаше европски соништа

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »