Ванов прв, Караколев трет во првата трака на ендуро шампионатот

Победа и пораз за ракометарите на ГРК Борец

Петрушев победи на меѓународниот кајак натпревар ИКАС на Матка

Ракометарите на ГРК Борец во борбата за опстанок забележаа пораз на гостувањето во Штип

Ниту салата „Гемиџии“ се поправи, ниту Велес ќе биде домаќин на Европската лига во одбојка

Спортската сала „Гемиџии“ со години, повеќе од две децении не е домаќин на официјални меѓународни натпревари, пoради низа недостатоци

Со пораз ФК Борец ја заврши натреварувачката сезона од Првата лига

ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ФК БОРЕЦ 3:1 (2:1)

Победи за фудбалерките и ракометарите на Борец

Неизвесно дали ќе продолжи Првата футсал лига и Трета фудбалска лига

Победа на фудбалерите на ФК Борец за опстанок, и следната година во Прва лига

ФК БОРЕЦ 1919 -ФК РЕНОВА 2:0 (1:0)

Петрушев без пласман во полуфиналето во кајак слалом на ЕП Во Италија

Седумнаесет годишниот велешанец, се натпреваруваше во сениорска конкуренција

Велешанецот Петрушев ќе учествува ЕП во кајак во Италија

Тој ќе настапи четврток, во К-1 во слалом

ФК Борец се враќа непоразен од Кратово, во дербито за опстанок

ФК Силекс - ФК Борец 1:1.(1:0)

КК Чаир го елиминира КК Борец баскет во разигрувањето за пласман во Прва лига

КК Чаир 2030- КК Борец баскет 96:71

Победа за ФК Борец над скопски ФК Ваардар , во дербито за опстанок

ФК Борец 1919 -ФК Вардар 2:0 (1:0)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125

АНКЕТА »

Каде го минувате слободното време за освежување летово, додека сте во Велес?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »