ОФЛ 14 коло

Лидерите со убедливи победи.В четврток финале на купот Мартолци - Младост 17 часот

одбојка Форца Волеј – Форшпед 3:1

Во борбата за титулата првак, скопјанки поведоа иако велешанки водеа со 1:0 во сетови и 19:12 во вториот сет

Мартолци славеше во дербито против Извор

13-то коло на ОФЛ Велес

12 коло ОФЛ, успешно за гостите

В недела, во 14 часот на Градски стадион, дербито за првак Извор – Мартолци

Велешанки без Купот

Форца Волеј – Форшпед 3:0

Македонија - Форшпед 1:3

Нова победа на велешанки зa врвот на табелата

11-то коло ОФЛ Велес

Извор сам на врвот, откако Мартолци паузираше

Инцидент на веслачката трка Кембриџ – Оксфорд

Традиционалната трка на универзитетите Оксфорд и Кембриџ е прекината откако еден од чамците не удри во пливач во Темза

Олимпијадата неостврен сон

Ракометaрите и ватерполистите во ист ден без олимписки билет, кошаркарите ќе пробаат во јули

Започна пролетниот дел од Општинската фудбалска лига

Продолжува неизвесната трка за првото место помеѓу Маролци и Извор

Под водство на Нацев македонките им зедоа бод на гркинките среде Атина

Грција - Македонија 2:2, стрелец на двата гола албанката Роки

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »