Четири велешки клуба кои викендов настапија, победија

Победи забележаа одбојкарите, футсал фудбалерите, кошаркарите

Отпорот на ФК Борец на Чаир скршен во финишот од средбата со ФК Шкупи

Продолжи првенството во Првата фудбалска лига.ФК Шкупи - ФК Борец 2:0 (0:0)

Тренерот на ФК Борец Михајлов верува дека клубот ќе остане во Првата лига

Максимално подготвени сме за тоа што не очекува- најавува Михајлов

Нова победа за второлигашот, футсaл екипата на КМФ Кеги моби

Реми за КМФ Велес и пораз за КК Борец баскет

Арсовска 17-та на ЕП во карате за младински категории

Арсовска, Алексовска и Гашева екипно го зазедоа 11-тотo место а Бановски беше 29-ти

Три велешанки учеснички на ЕП во карате во Будимпешта, младински категории

Арсовска, Алексовска и Гашева ќе настапат екипно во кати, јуниорки, додека Георги Бановски во кати У-21

Победа и два порази на стартот од спортската 2020-та

Победа во Купот забележа футсал екипа на Кеги моби, пораз за КМФ Велес и кошаркарскиот второлигаш КК Борец баскет

ФК Борец на подготовки во Грција, стартуваше со победа

Клубот има шест засилувања и тројца млади фудбалери од сопствениот подмладок во првата екипа

Кајакарот Ангел Петрушев е спортист на Велес за 2019-та (фото)

Екипа на годината е ФК Борец 1919. Кој се доби признанија на 60-тиот по ред избор на спортист на Велес

Велешанката Ленче Андреевска фудбалерка на годината во Македонија

Андреевска започна во ЖФК Борец а годинава настапува за ЖФК Драгон

ФК Борец побарал лиценца за евро настапи следната сезона

Од клубот заминуваат шестмина фудбалери

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »