Фудбалерите нa Борец убедливи, со три гола до три бода

ФК Борец 1919 - ФК Пелистер 3:0 (1:0)

Одбојкарите на ГОК Борец победнички во Пробиштип

ОК Весна - ГОК Борец 1:3 (-21, 21, -25, -15)

Уште една победа за одбојкарите во прволигашкото друштво

Со порази на двете велешки екипи започнаа натпреварите од Првата футсал лига, победа и пораз за ракометарите, Трета лига победа за ФК Превалец, порази за ФК Локомотива, ФК Илинден, ФК Работник Џумајлија

Фудбалерите на Борец се посрамотија, само реми со фенерџија Беласица

ФК Беласица - ФК Борец 1919 2:2 (1:0)

Победи за ФК Локомотива од Градско и ФК Превалец, во Третата лига Југ

Се одигра третото коло а во Башино село, локално дерби ФК Илинден - ФК Превалец

Резултати на велешките екипи изминатиот спортски викенд

Победа за одбојкарите, пораз за фудбалерките, пораз и победа за ракометарите. Фудбал Tрeта лига, победа за ФК Превалец, порази за ФК Илинден БС, ФК Локомотива Градско и ФК Работник Лозово

Борец ја совлада Македонија ЃП, трите гола во последните минути од средбата

ФК Борец 1919 - ФК Македонија ЃП 2:1 (0:0)

Спортски викенд, резултати на велешките екипи

Победа и пораз за ракометарите, порази за фудбалерките и одбојкарите, започнаа натпреварите од фудбалската Трета лига Југ

Игнатов 23-ти, Петрушев 24-ти на ЕП за млади категории, во кајак на диви води слалом

Порази за фудбалерите, фудбалерките, ракометарите и пингпонгарите

Игнатов и Петрушев во полуфиналето на ЕП во млади категории, во К-1 слалом на диви води

Полуфиналето на ЕП кое се одржува во Краков Полска, македонските репрезентативци, велешаните, ќе го веслаат в недела претпладне

Победа за фудбалерките на Борец, два порази за пингпонгарите на Борец ТИМ

ЖФК Борец по седум кола е десетти со седум бода

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »