ФК Борец пак поразен на гостувањето, овој пат од фенерџијата ФК Работнички

ФК Работнички - ФК Борец 2:1 (1:0)

ФК Превалец, есенски првак на Трета лига Центар

ФК Локомотива фенерџија а ФК Илинден 12-ти, од 14 екипи

Прва победа за ракометарите, бод и за одбојкарите

Порази за футсал екипата на КМФ Велес, фудбалерките, кошаркарите

ФК Борец без голови, на Градски одигра реми со кратовчани

ФК Борец - ФК Силекс 0:0

ФК Тополка и ФК Бабуна изедначени на врвот од Општинската лига

Викендов во последното коло се одлучува кој ќе ,,презими,, на врвот

ФК Превалец и натаму втор со бод помалку од лидерот во Трета лига Центар

ФК Илинден и ФК Локомотива од Градско, забележаа порази

Кошаркарите на КК Борец баскет со втора победа по две средби во Втората лига

Неуспешен спортски викенд, порази за фудблаерките, футсал екипата, одбојкарите, ракометарите

Победа за фудбалерките на ЖФК Борец

Седмо коло Општинска фудбалска лига, ФК Тополка и натаму на врвот

Локалното дерби во Башино село ФК Илинден - ФК Локомотива без победник

По 11-тото коло ФК Превалец и натаму втор во третата лига Центар

Кошаркарите на КК Борец баскет со победа тргнаа во Втората лига (видео)

Прва победа за футсал екипата на КМФ Велес победа и за новиот футсал тим од Велес КМФ Кеги моби. Пораз за одбојкарите, ракометарите на Борец го испуштија првиот бод во лигата

Ја доби Општинската награда за 9-ти ноември ама на општинскиот празник ФК Борец одигра реми со Македонија ЃП

ФК Борец 1919 - ФК Македонија ЃП 1:1

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

АНКЕТА »

Дали стравувате од корона вирусот?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »