Жените на Борец победија со 13:0, мажите на дното

Кошаркарската екипа во дербито славеше за останок на врвот. Ракометарите нерешено во Богданци

Фудбалерките на Борец победуваат и губат, ама на зелена маса

Победа и пораз од 3:0, службено не на терен

Трајче Михов победи на ултра маратон во Белград

Тој за 12 часа истрча 131 км, што е нов македонски рекорд

Велешанецот Димитриевски и кладе пет гола на Барса

Ова е во натпревар од Шпанскиот ракометен куп

Кошаркарите на Борец итаат кон Втората лига

Велешани лидери на полу-етапата

Велешанецот Димитриевски заигра во АСОБАЛ лигата на Шпанија

Со победа и гол ракометниот интернационалец Димитриевски стартуваше во првенството на Шпанија

Мото клубот Велес со грст признанија за ендуро класата (фото)

И како клуб и како поединци тие добија бројни признанија за сезоните 2012 и 2013

Бесплатна презентација на фитнес дисциплини

Сабота, 1. март 2014, во поливалентниот простор на ОУ „Блаже Конески“ - Велес ќе се одржи бесплатна презентација на фитнес дисциплини.

Одбојкарките на Борец елиминирани од Купот

Загубија тесно од струмичанки со 3:2

Две победи на младите репрезентативци во футсал, во Велес

Преслушана беше Романија. Гол постигна и велешанецот Леовски

Машката екипа на Борец елиминирана од Купот

Струмица во Велес во четврт-финалето победи со 3:1, по голема борба

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125

АНКЕТА »

Каде го минувате слободното време за освежување летово, додека сте во Велес?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »