И Купот за ЖФК Борец

Двојна круна за велешанки, откако во саботата го освоија и Купот.

Градскиот стадион во Велес се руинира а сопственик нема

Некогашната гордост на велешани,Градскиот стадион, денес е срам и грда слика на градот. За него нема кој да се грижи, бидејќи тој е сечиј и ничиј,

Историја, Борец е женски фудбалски првак на Македонија

Женската фудбалска екипа на Борец е шампион на Македонија во натпреварувачката 2009/10 година.

Шест децении ракомет во Велес

Шесте децении на ракометот од Велес беше повод заедно да се соберат сите ракометари кои значат нешто во историјата на овој најпопуларен спорт во градот.

Победа за славје, ракометарите суперлигаши

Со победа од 34:29 ракометарите на велешки Борец ја потврди првата позиција и од наредната сезона се враќаат во Супер лигашкото друштво.

Драган Ванов најдобар во првата ендуро трка во Македонија

Велешанецот Драган Ванов е севекупен победник на првата трка за шампионатот на Македонија во еднуро, која се возеше на патеката кај езерото Младост.Шампионот ќе биде познат по уште три трки кои треба да се возат.

Се вратија во старото друштво, но и старите финансиски проблеми

ракометарите на Борец повторно се членови на Супер лигата, така шампионот на Македонија од `95-та и освојувачот од `94-та се враќа во старото друштво.Се враќаат и старите грижи, да се најдат пари за непречено играње.

Ракометарите на Борец повторно суперлигаши

Со победата над екипата на Ринија од 32:31, екипата на Борец е повторно супер лигаш.

Нов инцидент на одбојкарски натпревар

Зошто толку инциденти на одбојкарските натпревари во Велес?

Пораз во полуфиналето, неспортски игри вон теренот

Скопјани со победа во Велес од 3:1 се пласираа во финалето на одбојкарскиот куп за жени.Пред натпреварот нов неспортски инцидент вон теренот, исечени металните држачи за мрежата.

Ги удавивме грците, победивме 7: 6

Светска лига,ватерполо, историја: Македонија - Грција 7:6

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »