Порази за одбојкарските екипи, победа за фудбалерите

Можност за реванш на одбојкарките веќе в среда кога го играат реванш натпреварот од купот а во првиот велешанки победија во Струмица

Фудбалерите победија во дербито, сите одбојкарски екипи поразени

Куп одбојка, Форшпед пред финале

Женската екипа победи во Струмица, машката поразена дома

Градското дерби во фудбал без голови, одбојкарското за жените на Форшпед

Фудбалерите и натаму без пораз во Третата лига југ

Одбојката куп натпревари, машката екипа изненади

Фудбалерите на Борец победија но тешко

Спортски викенд, победи и порази

Фудбалерите на Борец ја продолжуваат серијата победи. Победија и одбојкарките на Форшпед и Борец Брако, загубија мажите на Борец Брако, фудбалерките само нерешено во дербито за прво место

Гигов пак подобар од Мисовски во македонското дерби во Турција

Мерсин го победи Једитепе 36:26

И двете одбојкарски екипи поразени дома, во тај брек

Форшпед и Борец Брако со слаб старт на новиот дел од првенството

Атлетичарот Ефремов шести на Балканијадата ама не оди на Европско во Гетеборг

И покрај добрата форма на Ефремов тој нема да трча во Шведска поради слабата финансиска моќ на федерацијата

Четири нови пинг понг маси

Рекреативците добија нова можност за спортување, но што со многу поголемиот број велешани, тие што трчаат на Градски или возат велосипед, кога за нив ќе се создадат услови

Со седум новаци, ФК Борец ита кон Втората лига

Одигран првиот контролен тест против екипата на Превалец, Борец победи со петарда, 5:0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »