Небиоски 30-ти на СП за јуниори во Италија

Младиот велешанец стигна до полуфиналето и најави дека од него може да се очекуваат добри резултати во кајак на диви води слалом

Прва трка од државниот шампионат во ендуро, Драган Ванов прв во Е-1

Енис Небиоски на Светското првенство за јуниори во Италија во кајак слалом

Ќе се уредуваат игралиштата во Башино село, Превалец и помошното во Градски парк

Фудбалската федерација за ова издвоила 15 илјади евра, плус 1,5 илјади седишта за Градскиот стадион

РФМ со забелешки за салата во Велес

Што треба да се среди, за во салата Гемиџии да има меѓународни натпревари

КМФ Велес ги дозна противниците во Лигата на шампионите футсал

КМФ Велес како првак на Македонија ги пречекува прваците на Малта, Естонија и Република Ирска и е фаворит за првото место. Натпреварите ќе се играат од 28-ми август до 2-ри септември

Младиот Ончев ракометната кариера ја продолжува во Франција

Велешанецот потпиша едногодишен договор со третолигашот Верноле

Пингпонгарите на Борец влегоа во Прва лига

Велешките пингпонгари во баражот го победија Дебар маало од Скопје со 4:2

Драган Ванов трет на првата трка од првенството во мотокрос

Се возеше првата трка од Државниот шампионат во мотокрос, учествуваа и Виктор Караколев и Јове Иванов

Светот низ слики 04 -11.06.2018

се ожени Мартин Вучиќ, кој ги освои титулите во НХЛ и НБА, Олимпијакос е новиот европски првак во ватерполо, пловна регата по Бегеј, село во Кина,а чии куќи се обраснати во зеленило

Небиовски и Мирчевски возеа во квалификациите на ЕП кајак слалом во Прага

Спасиќ возеше на СП во Швајцарија, во кајак спуст

ФК Борец не успеа, Победа (Прилеп) останува прволигаш

На чекор до влезот во елитното друштво велешани поразени со 1:2

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »