Лидерот во Трета лига Југ, ФК Локомотива се сепна дома во Градско

Пораз за ФК Превалец и ФК Илинден БС, но и за ФК Работник од Лозово

Одбојкарите загубија, но влегоа меѓу првите четири, за разигрување за титулата

Во градското дерби во футсал КМФ Кеги моби- КМФ Велес 7:1

Лидерот ФК Шкендија победнички во Велес, тренерот Михаилов се жали на судењето

ФК Борец 1919 -ФК Шкендија 0:2 (0:1)

Се врати повредениот Брчков, кошаркарите на КК Борец баскет славеа во Куманово

Пораз за екипата на КМФ Кеги моби во заостанат натпревар од Првата футсал лига

Фудбалерите на Борец ја прекинаа серијата порази, ја победија ФК Струга дома

ФК БОРЕЦ 1919 -ФК СТРУГА ТЉ 2:1 ( 0:0)

ГОК Борец по победата над ОК УГД на чекор од пласман од разигрувањето за титула

КМФ Велес забележа победа, пораз за кошаркарите на КК Борец баскет

ФК Локомотива од Градско лидер во Третата лига Југ

ФК Превалец е втор а ФК Илинден БС при дното, исто како и ФК Работник од Лозово во Источната група на Третата лига

Разочарувачки, иако со играч повеќе, ФК Борец загуби од фенерџијата во Тетово

ФК Ренова- ФК Борец 1:0 (0:0)

Локомотива од Градско со четврта победа во серија, до второто место во Третата лига Југ

Победа за кошаркарите на КК Борец баскет во четврото коло од Втората лига Исток. Победи и ФК Превалец, пораз за ФК Илинден БС во Третата фудбалска лига Југ

ФК Локомотива од Градско во победничка серија

ФК Превалец и ФК Работник oд Лозово со порази, ФК Илинден БС паузираше. Резултати Трета фудбалска лига Исток и Југ

Одбојкарите победуваат во низа, се поблиску до плеј-оф

Реми за футсал екипата на КМФ Кеги моби, пораз за КМФ Велес, победа во кошаркарите во Втората лига

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125

АНКЕТА »

Каде го минувате слободното време за освежување летово, додека сте во Велес?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »