Во Третата лига победи за ФК Превалец и ФК Илинден БС, пораз за ФК Локомотива Градско

Започнаа натпреварите во Првата ракометна лига, РК Борец загуби од РК КЛ7 со 13:35

Во дербито на дното, по бод за ФК Борец и ФК Работнички

Управата на ФК Борец реагира на судењето во досегашниот тек на првенството, навивачката група на игнорирање од управата а ФК Борец 1919 е последен на табелата

ФК Силекс убедлив против ФК Борец

По шест кола велешани последни на табелата. Вчера играа и фудбалерките, тие се поразени во Каменица со 11:0

ФК Превалец реди победи, ФК Локомотива и ФК Илинден порази

Фудбалерките на Борец во дербито на дното одиграа реми со последно пласираниот ЖФК Кочани

Пораз за фудбалерите на Борец во Скопје, иако поведоа против Македонија ЃП

По пет кола ФК Борец 1919 е осми од десет екипи, со четири освоени бода

Евгениј Поп Ацев по четврти пат победник на 10 км далечинско пливање на езеро Младост

Годинава учествуваа и седуммина пливачи од странство, Бугарија, Турција и Косово

Теренот на помошното фудбалско игралиште во лоша состојба, не може да почне Општинска фудбалска лига

Работите на уредување биле стопирани оти немало дозвола за бушотина за вадење подземна вода која ќе служи за полевање

Недела по шести пат ќе се плива Велешки пливачки маратон

Пријавени се засега 70 пливачи а заинтересираните можат да се пријавуваат до стартот в недела

ФК Превалец успешен на стартот од Третата лига Центар

ФК Илинден од Башино село загуби дома а ФК Локомотива од Градско на гости. Женската екипа на Борец загуби во Речица

ФК Борец славеше еден век постоење (фото)

Клубот е основан есента 1919 тогаш под името ФК Напредок

ФК Борец со тројца новаци

Во клубот пристапија Оливер Пеев,Филип Ристовски и Србинот Гавриќ

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »