Земјоделците од Градско и Росоман го блокираа патот Градско - Прилеп, оти ни по 10 дена од хаваријата на системот „Макарија“ нема вода за поливање

Земјоделците од Росоман и Градско имаат само едно барање, да се пушти водата во системот „Макарија“

Зошто се оддолжи изградбата на покриениот Градски пазар

Покриениот пазар бил во сериозен ризик да не биде завршен. Светска банка на 31 јануари го прекинала кредитот па наместо со 50 милиони го финансирала со 30 милиони денари

Стопанствениците од градот со реакција за цената на собирањето на смет, градоначалникот Колев најави намалување

Се согласивме дека треба да има корекција надолу- кажа Колев

Хаварија на крак од системот за наводнување „Макарија“, Росоман и Градско без вода за поливање

Земјоделците, овоштарите од општините Росоман и Градско три дена се без вода за наводнување. Од АД Водостопанство не соопштуваат временски рок, кога ќе биде саниран дефектот

Златен медал за квалитет на маслото КРИСТАЛ на 90-тиот Меѓународен саем во Нови Сад

Ново признание за квалитетот на велешкото масло за јадењсе

Во Сарамзалино започна со работа биогасна електрана, трета во државава

Инвестицијата е 12 милиони евра, на три фирми Фероинвест од Скопје,Агриа од Велес и АСП ПАК од Охрид и може да произведува струја за 15 илјади домаќинства

Утово Вардар во Велес со највисоко ниво месецов

Во 7,30 беа измерени 152 цм.

Вардар надојде, но далеку од излевање

Утрово во Велес биле измерени 148 см

Започна со градба кејот на реката Вардар во Велес

Изградбата на кејот треба да заврши до крајот на годинава

По 7 часа застој, поради запалена локомотива, ноќеска околу 22 часот е нормализиран железничкиот сообраќај

Пожарот го гаснеле двете лица кои управувале со локомотивата, машиновозачот и помошникот

Агро Ели го отвори третиот маркет во Велес (фото видео)

Производите на Маслодајна се со најповолна цена во градот во нивните три маркети

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183

АНКЕТА »

Дали ФК Борец ќе го мине баражот и од есен ќе игра во Втората фудбалска лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »