Во Општина Чашка 58 отсто од домовите се празни

Каква е состојбата со станбениот простор во соседните општини Градско, Лозово и Чашка, според податоците од Пописот 2021- година.

Секој петти стан во Велес е празен

Во Општината има 18.630 станбени единици со вкупна површина од 1.578.991 м2.

Поројниот дожд со нови штети во Општина Лозово

Tрето невреме во Лозово за само една недела.Заматена е водата за пиење. Штети има во селата Милино и Ѓузумелци

Се менува старата азбесна водоводна мрежа на ул. Маца Овчарова

Продолжуваат градежните активности на ЈКП Дервен за промена или изградба на нова водоводна мрежа во градот

Во Лозово не можеле авионите да дејствуваат против градот, оти било ноќе

Министерот Николовски ги повика општинските комисии веднаш да излезат на терен и да почнат со проценка на штетите, за што побргу да бидат доставени до Владата и да бидат исплатени средствата за отштета

Советот легализираше дивоградба на Рамина на земјиште кое е заштитено зеленило

За оваа одлука, долго се дебатираше со два противставени ставови, зошто тоа да се стори сега, по 11 години откако сопственикот барал легализација

Обезбедено патничко теренско возило за потребите на ЈКП Дервен

Возилото од марката SsangYong е обезбедено преку грант средства во износ од околу 2 милиони денари

Невреме со град во Лозово и Горно Врановци (фото)

Ова е второ невреме во Лозово за три дена

Лозарите со аплауз ги пречекаа новите цени за откуп на грозјето на ВВ Тиквеш

„Тиквеш“ годинава планира да откупи 30 илјади тони грозје а има две илјади комитенти со кои соработува.

Ноќниот воз од Скопје блокиран на сигнал на влез во Велес, патниците пешки до станица

По темнина, газејќи по прагови стасавме некако пред полноќ. За тие што не знаат тоа е некаде кај мостот на Вардар кај Башино село, па пеш до станица- вели еден од патниците

Силниот ветер во општина Лозово, предизвика штети по имотот на граѓаните (фото)

Уништени кровови, пластеници, села повеќе часови без струја,

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183

АНКЕТА »

Дали ФК Борец ќе го мине баражот и од есен ќе игра во Втората фудбалска лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »