Голем интерес за набавка на субвенционирани велосипеди и сончеви колектори

За два дена поднесени 118 апликации

Велешките судии собрале 162 илјади денари за Солидарен фонд, двајца од нив не уплатиле

Здружение на судиите ја објави вредноста на уплатите кои судиите доброволно ја извршиле за справување со ковид-19

Летните тераси од денес отвораат, Владата се премисли наместо до 20 ч отворени до 22ч

Нема служење на шанк и коњопои

Локалната власт субвенционира при купување на велосипед и сончев термален колектор

Повикот трае до 26-ти јуни и е по системот, прв дојден прв услужен

Тргнаа автобусите кон Ресен, Битола, Прилеп, Кочани, Виница

Остана да се воспостави автобуската линија кон Охрид

Летните тераси на кафулињата и рестораните ќе работат до 20ч. со најмногу четири лица на маса и растојание меѓу масите

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска најави дека полицијата ќе ги контролира угостителите дали ќе ги почитуваат протоколите за работа

Нов сообраќаен режим околу ОУ Васил Главинов и кај пазарот во Нова населба

Еднонасочни се улиците Христо Татарчев, Никола Карев и два крака од 11-ти Октомври.

Заврши втората фаза од санацијата на одронот кај Цуцка

Заврши втората фаза од санацијата на одронот кај Цуцка, се продолжува со бетонирање на карпите

Од петок на Градски пазар продолжува продажбата на непрехранбени производи

Сопственици на тезгите кои продаваат текстил и железарии, ќе бидат присутни наизменично преку еден пазар

Започна проширувањето а потоа и асфалтирање на патот од Голозинци до крстосницата за Горно Врановци и Јаболчиште

Инвестицијата е вредна од 50 милиони денари а трасата е во должина од 5,5 км

Коцевски реагира Велес не добива адекватна помош од државата, по бројот на заболени со корона вирусот

Градоначалникот најави дека разликата од минималната плата до таа што је прима ќе ја уплатува на наменската сметка за борба против ковид-19

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183

АНКЕТА »

Дали ФК Борец ќе го мине баражот и од есен ќе игра во Втората фудбалска лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »