Започна да сообраќа новиот електричен воз,,,Кинезот,, (фото)

Сообраќа на редовните линии од Скопје за Велес

За ресторанот Астибо Дортмунд во Германија (фото)

На пастрмалија и гравче тавче во Дортмунд. Велешкото семејство Јанев - Сарагиновски пример за успешен бизнис во Германија.

Лани велешката полиција фатила 28 дивокрадци и 138 м3 дрво

Во акциите одземени се четири камиони и 29 патнички возила

Откриена нова група дрвокрадци на Мукос

Прилепчани продолжуваат да ја сечат шумата кај Степанци

Возовите кон Кочани тргнаа

Се поправеше локомотива а тргна гарнитура наречена ,,шпанец,, . Паузата траеше 20 дена

Хабитат ќе го евидентира бројот на згради во Велес

Цел е да се подобри квалитетот на домување во колективните станбени згради

Парична помош за сопствениците на изгорените куќи на Мегдан и кај Варналиите

Одлучено е да се откупи и куќата на Бачманови, која изгоре во пожар

„Вранец Веритас“ на „Стоби“ меѓу петте исклучителни вина од Балканот

Американскиот „Вашингтон пост“ го смести виното „Вранец Веритас“ од бербата од 2011 година на винаријата „Стоби“ меѓу најквалитетните вина од Балканот и од Мала Азија.Поттекнува од Градско кое е на иста географска ширина со Бургундија и со Руската речна долина

Советот одлучи да се продаваат зградите на поранешните училишта во Долно и Горно Оризари

Едното се нуди за 78.800 а другото за 18.800 евра. ќе се продаваат на јавно наддавањe

Горивата на рекордно ниски цени

Бензините и дизел горивото од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 3,5 денари по литар

Најдобрите хотели на светот за 2016

Прогласен е од страна на најпопуларниот форум за патување, „Trip Advisor“. А колкава е цената за преноќување

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

АНКЕТА »

Дали ФК Борец 1919 ќе го мине баражот и ќе влезе во Прва лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »