Возовите кон Кочани тргнаа

Се поправеше локомотива а тргна гарнитура наречена ,,шпанец,, . Паузата траеше 20 дена

Хабитат ќе го евидентира бројот на згради во Велес

Цел е да се подобри квалитетот на домување во колективните станбени згради

Парична помош за сопствениците на изгорените куќи на Мегдан и кај Варналиите

Одлучено е да се откупи и куќата на Бачманови, која изгоре во пожар

„Вранец Веритас“ на „Стоби“ меѓу петте исклучителни вина од Балканот

Американскиот „Вашингтон пост“ го смести виното „Вранец Веритас“ од бербата од 2011 година на винаријата „Стоби“ меѓу најквалитетните вина од Балканот и од Мала Азија.Поттекнува од Градско кое е на иста географска ширина со Бургундија и со Руската речна долина

Советот одлучи да се продаваат зградите на поранешните училишта во Долно и Горно Оризари

Едното се нуди за 78.800 а другото за 18.800 евра. ќе се продаваат на јавно наддавањe

Горивата на рекордно ниски цени

Бензините и дизел горивото од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 3,5 денари по литар

Најдобрите хотели на светот за 2016

Прогласен е од страна на најпопуларниот форум за патување, „Trip Advisor“. А колкава е цената за преноќување

Возовите за Кочани седум дена не сообраќаат

До прекинот на сообраќајот доаѓа по пожарот на локомотивата која вози на делницата од и кон Кочани

„Брако“ доби 2 милиони евра од ЕБОР за енергетски ефикасна опрема

Цел да ја подобри производната ефикасност и квалитет на другите метални производи.

Индиски БРЏ групација ја купи велешка Порцеланка

Ќе се произведуваат садови за домаќинство од не`рѓосувачки челик. Планирани се илјада вработувања

Во Велешко решени 6 илјади барања за приватизација и 5,8 илјади за легализација

Отворен ден на службите на Катастарот и Имотно правните работи од Велес

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103

АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »