Потрошувачите реагираат, мина половина месец уште немаат евтина дневна тарифа, од ЕВН објаснуваат се воведува по истиот редослед како што е укината

Електродистрибуција поседува 170.000 далечински броила и 630.000 обични дигитални броила за кои е потребно време физички и со присуство на лице место да се сетираат

Железнички возен ред за 2024 година

Новиот железнички возен ред е со важност до 14 декември 2024 година

Стапи новиот возен ред на Македонски железници, во земјава возат шест пара возови, меѓународни нема

Велес со Скопје е поврзан со шест воза

Како да се задржат во Велес, транзитните туристи кои минуваа по автопат

Лани рекордниот број на туристи кои престојувале во градот покажува дека преноќувале во просек 1,6 дена

Вработените од поранешен ФЕНИ цела недела го блокираат регионалниот пат Градско - Прилеп, оти не добиле поврат на ДДВ, па да земат плата

Вкупно УЈП им должела 2,3 милиони евра

Заврши рехабилитацијата на регионалниот пат Велес - Градско, во дополнително продолжениот рок

Должината на трасата која се обнови е 22 километри

Возот за Битола конечно тргна, по две седмици пауза

Така сега во земјава, во функција се четири патнички воза, три на релација Скопје Велес и обратно и еден до Битола и назад. До Гевгелија се патува комбинирано, воз -автобус-воз

Протест со блокада на патот Кавадарци - Дреново, оти државата не им вратила ДДВ за да може да се исплати плата на вработените од „Еуроникел индустри“ (фото)

Со овие средства 1,2 милиони денари, треба да се исплати октомвриската плата

Битиќи, рехабилитираниот пат Велес - езеро Младост е меѓу подобрите туристички патишта во Европа

Битиќи и министерката за животна средина Шукова со ист став, патот е согласно законските и проектните критериуми

Вицепремиерот Битиќи најави скора распределба на становите од социјална зграда во Велес, која се гради година и пол повеќе од најавениот рок на изведба

Зградата е на пет ката, 29 стана, со површина на становите од 40 до 45 м2

Никој не кажува колку ќе трае санацијата на оштетениот железнички мост на река Црна, за чија обнова треба да се прави проект

За да се испита столбот на оштетениот мост, нуркачи работеле на темелите. Во четвртокот локалот наместо во 12,10 од Велес за Скопје тргна во 15,20ч.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183

АНКЕТА »

Дали ФК Борец ќе го мине баражот и од есен ќе игра во Втората фудбалска лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »