Водата во Велес поскапе за 4 отсто

По покачувањето на цената на водата која ЈВП Лисиче ја испорачува на ЈКП Дервен, УО побара и Советот одобри повисока цена од 1,22 денари за м3. Регулаторна планирале водата етапно да се качува до 2020-та во три наврати

Бутик “Cherish” - има понуда за секој повод (фото)

Уникатни и доследни на потрошувачите

По десет месеци натпросечно ниво, во октомври Вардар низ Велес како поток

Просекот од 52 цм беше променлив

Фротком во нови простории со нови услуги

Со новите простории и новите услуги сме поблизу до клиентите -вели сопственикот Драган Костовски

Финансиска помош за млади земјоделци од 10 илјади евра добивале административци, не земјоделци

Министерот Николовски не кажа дали и велешани добивале ваква помош,но додаде обвинителството и полицијата ги истражуваат апликациите од 2016-та

Елзин Лековиќ со финансиска помош од државата, до порентабилно земјоделство

Двојно повеќе апликации за финансиска помош за млади земјоделци. Годинава аплицрале 626 лица, одобрени се 424 апликации

Железничкиот мост на Црна забрзано се санира

Премиерот Заев кажа дека набргу ќе заврши санацијата на мостот. МЖ Инфраструктура поради прекинот на железничкиот сообраќај секојдневно губи по 28 илјади евра

Питите пастрмалии годинава без пастрма

Угостителите велат немаше пастрма, месарите објаснуваат годинава доцни подготовката, есента беше топла

Адвокатите на лозарите лути, АД Повардарие бара начин да се оддолжи отворањето на стечај

Наспроти забраната за отуѓување на имот, вагони со вино се изнесуваат од Винаријата, реагираат лозарите

Регулаторна ќе решава за цената на водата за пиење, откако советниците ја повлекоа одлука за поскапување

Градоначалникот Коцевски стравува Регулаторна драстично да не ја зголеми цената

Надојдената река Црна го оштети мостот кај Стоби и го прекина железничкиот сообраќај до Солун

Директорот на МЖ Асани вели дека има големи економски штети и е неопходно да се најде побрзо решение за коридорот 10

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183

АНКЕТА »

Дали ФК Борец ќе го мине баражот и од есен ќе игра во Втората фудбалска лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »