Владата ќе субвенционира 400 денари за откупено јагне, сточарите незадоволни

За едно продадено јагне добивавме максимално 2,6 илјади денари а за истото јагне производната цена е 3,4 илјади - вели сточарот Митко Јанков од здружението ,,Агро центар,,

Слаб интерес за набавка на субвенционирани ефикасни грејни тела

На три дена пред истекот на рокот пријавени 26 лица а средства ќе се доделуваат на 34

Коцевски -бројките од извештаите покажуваат и докажуваат, дека се трошат повеќе пари за инфраструктура отколку претходно

Во јавноста вештачки е создадена слика дека сега помалку се гради, тоа не е точно - тврди градоначалникот Коцевски

Лани во Велес помалку туристи отколку во 2017-та

И натаму најбројни гости се Србите, пред Германците и Романците

Барајте нови странски инвестиции, но не заборавајте ги постојните (ФОТО)

Премиерот Заев во посета на германски ,,Маркарт Македонија,,

Нов протест со блокада на сообраќајниците, утрово на Независниот полициски синдикат

Се бара повисока плата за 25 отсто, но и социјални права

Протест со блокада на сообраќајниците, утрово на независниот полициски синдикат

Протестираа и шумската, затворската и судската полиција

Жито маркети го отворија 15-тиот продажен објект во Велес (фото)

Овој маркет е модерен спој од два дела кои како целина нудат поинакво искуство на своите посетители

Започна спојување на ЈП Велес паркинг со ЈП Парк спорт

Причина е заштеда на финансиски средства

Ден за ден, се одлага почетокот на расчистувањето на изгорената дрвна маса околу езеро Младост

Површините три дена ги чистеа војската и комуналците на ЈКП Дервен

Велешките таксисти ја качија цената на возењето

Советот на Општина Велес нема донесено одлука за повисока цена на такси услугите- информираат од локалната власт

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123

АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »