Лани ЈКП Дервен изградил 2 км нови водоводни линии a реконструирал 650 м

Се вршело и реконструкција на канализациони линии

Нови забавни инстант лозови од Државна лотарија „Остров на скриеното богатство“ и „Бинго“

Државна лотарија ја збогатува палетата на инстант лотаријата со два нови инстант лоза за подолготрајна забава

На реката Вардар кај Башино село, ќе се гради нов мост, нема да се реконстурира постојниот

Можно е неговата изградба да започне уште есенва

Учениците од утре петок повторно во училиште, штрајкот на просветарите ставен во мирување

Продолжува штрајкот на матичарите, одложен протестот на судиите

Штрајкот на просветарите продолжува, штрајкуваат од утре и матичарите, воспитачките го прекинаа

Пропадна протестот на Конфедерацијата на Слободни Синдикати. Предупредувачкиот протест на Здружениeтo на судии се пролонгира

Се враќаат бесплатните патувања со воз за младите и највозрасната група граѓани

Бесплатниот превоз се враќа од 1 мај годинава

Цената на младиот кромид годинава рекордно ниска, но нема интерес ниту за одгледување, ниту за откуп

Цена држи младиот лук а спанаќот се откупува за 10 денари кг

Се градат две улици во Индустриска зона „УЗУС“

Инвестицијата е на Министерството за локална самоуправа и Бирото за регионален развој. Градоначалникот Колев вели дека е неопходна кохезија со централната власт

Залихи на масло за јадење има, од утре стабилизирање на пазарот

Помина времето кога едно шише зејтин чинеше колку две пакувања на минерални води- вели директорот Лазов

Локалната власт бара пари за да се изгради подземна гаража среде град

Cтручните лица подолго време посочуваат дека во централно подрачје не треба дa се гради ниту катна, ниту подземна гаража, оти така нема да се избегне гужвата во сообраќајот

Втора седмица штрајк на СОНК, во Велес поддршката била целосна од страна на вработените во училиштата и градинките

Во градинката во Велес, згрижување побарале родители на 40-тина деца, кои биле прифатени

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183

АНКЕТА »

Дали ФК Борец ќе го мине баражот и од есен ќе игра во Втората фудбалска лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »