Агро Ели го отвори третиот маркет во Велес (фото видео)

Производите на Маслодајна се со најповолна цена во градот во нивните три маркети

Започна реконструкцијата на улицата Архиепископ Михаил и Младински парк

Што друго ќе се гради или се гради овој период, најава на градоначалниот Колев

Привршува реконструкцијата на приодот кон Велес од источниот влез (фото)

Работите ги изведуваше ЈП Македонија пат а финансиран беше до ЈП Државни патишта

Поради ремонт на пругата кај Неготино пладневниот патнички воз од Гевгелија за Скопје ќе сообраќа подоцна

На железничка станица Велес, наместо во 18,40 би требало да биде околу 21 ч.

Невремето лани во Велес, на 4 јули и 20 август предизвика штета од 652 илјади денари

Оштетени се меѓу другото и четири летниковци од угостителски објект, пет станбени згради, шест автомобили и пет соларни системи

Градскиот базен изнајмен на 10 годишна работа на жител од Долно Караслари

На јавниот повик за закуп на градскиот базен се јавил еден заинтересиран и тој го добил да го работи објектот

Ќе биде ли успешен третиот обид за уредување на центарот на градот, кој треба да добие пешачка зона (видео)

Проектот е добиен пред три години а не можел да се реализира поради зголемувањето на цените на градежните материјали

Дел од граѓаните кои бараат легализација на дивоградбите, одбиваат да ги платат пресметките

Во Општина Велес имало околу 200 вакви предмети

Во Градско започна да се гради обиколница за тешките возила да не минуваат низ населбата

Во Градско воведена е бесплатна градинка за секое дете, се воведува и пилот проект, бесплатен оброк за учениците

Времените објекти кои се напуштени и некорисни, грда слика на градот со години

Градоначалникот Марко Колев најави дека се работи на решение за овој проблем

Распишан е тендерот со кој ќе се уредува центарот на градот, за негов нов лик (фото)

Средствата во висина од 750 илјади евра се грант од ЕУ. Ќе се уредуваат два кружени тека и ќе има промена на режимот на сообраќај на три улици од центарот

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183

АНКЕТА »

Дали ФК Борец ќе го мине баражот и од есен ќе игра во Втората фудбалска лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »